TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-10-01 до 2012-10-07

Бела ноќ во Скопје (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 07.10.2012

Фоторепортажа од најдолгата и највеселата ноќ во градот (ако ја исклучиме новогодишната) или како Скопје личеше на една нормална и урбана метропола барем за една вечер.

ФОТО: Бела ноќ во Скопје

А1 On

Скопје: Цела ноќ, Бела ноќ

Алфа

Неколку инциденти за време на вчерашната 'Бела ноќ'

Сител

Неколку инциденти за време на вчерашната 'Бела ноќ'

Press24

Sky Курир Inpress Maxim МКД Cooltura Факултети Хитпортал

76 поврзани вести »

Фетел ја стопи предноста на Алонсо

Deutsche Welle - 07.10.2012

Актуелниот шампион во Формула 1, Себастијан Фетел со денешната победа на трката за Големата награда на Јапонија, ја намали предноста пред водечкиот пилот на Ферари, Фернандо Алонсо на само 4 бодови.

Триумф на Фетел во Сузука

24 Вести

Фетел доминантен, крах на Алонсо

Оn.net

Фетел најбрз во Јапонија

Оff.net

Фетел најбрз во Јапонија, Алонсо излета на стартот

Екипа

МКД Утрински Телма А1 On Ф1 Алманах Брзкруг Брзкруг Ф1 Алманах

74 поврзани вести »