TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-30 до 2013-10-06

Мурињо не сака „глумци“

А1 On - 06.10.2013

Португалскиот стручњак ги презира фудбалерите кои наместо да играат ги покажуваат своите театрални способности. Мурињо вели дека секојдневно со своите фудбалери разговара за тоа и ги предупредува ...

ПСЖ подготви 35 милиони фунти за Мата

СуперСпорт

Крик на Мурињо: Казнете го Нејмар!

Спортклуб

Мурињо не сака „глумци“

Либертас

Мурињо призна дека Челзи ја нема потребната сила

Курир

МКД СуперСпорт СуперСпорт Спортклуб Спортски Дерби Спортклуб А1 On

46 поврзани вести »

Фестивалот на германски филм со 14 наслови

Утрински - 06.10.2013

Отворањето на Фестивалот ќе го одбележи „Претежно ведро“, а од оваа година меѓу градовите во кои ќе оди фестивалот, се придружува и Куманово Деветтиот Фестивал на германски филм оваа година ќе се ...

Независниот Интимен театар ги отвара вратите

Тера

Прилепскиот театар гостува во Куманово

Cooltura

„Три варијации на една тема" денес во Куманово

Inpress

Битолскиот театар во Санта Барбара и во Мексико

Дневник

Дневник Либертас Макфакс А1 On Cooltura +инфо Сител Вечер

45 поврзани вести »