TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-30 до 2013-10-06

Во Куманово отворен новиот затвор

Н.Македонија - 01.10.2013

На површина од над 5.000 квадратни метри и капацитет од 250 затвореници вчера во кумановското село К`шање беше отворен новиот објект на казнено-поправниот дом „Куманово“.

Отворен нов затвор во Кумановско

Build

Нов затвор во Куманово

Канал 77

ФОТО: Нов затвор во К‘шање за 250 притвореници

Утрински

Куманово доби нов затвор

МКД

Телма А1 On Алфа А1 On Кајгана +инфо +инфо Фактор

39 поврзани вести »

МВР ќе распише оглас за вработување на 400 полицајци

24 Вести - 06.10.2013

Министерството за внатрешни работи утре ќе распише оглас за вработување на нови 400 полициски службеници. Заинтересираните ќе може да аплицираат веќе од вторник, а рокот за доставување на пријавите е ...

МВР ќе вработи 400 полицајци- огласот утре

Нова ТВ

МВР ќе распише оглас за вработување на 400 полицајци

Утрински

Мвр ќе распише оглас за вработување на 400 полицајци

Телма

Утре оглас за нови 400 полицајци

МКД

А1 On Алфа Факултети Кајгана Дневник +инфо Сител МК News

37 поврзани вести »

Денеска студено утро и сончево попладне

МКД - 04.10.2013

Утрово времето во целата земја е студено, со ниски температури, а во делови од земјата регистрирани се и температури под 0. Најстудено утрово беше во Берово, -5 Целзиусови степени, Маврово -4, Крива ...

Денеска облачно и постудено време

МКД

Студени утра и пониски дневни температури!

OhridNews

Од Русија пристигнува екстремен студ!

Точка

Дождливо и постудено време

Тера

Тера Таратур Sky Portal Канал 77 Макфакс Р.С.Европа МКД

37 поврзани вести »