TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-09-30 до 2013-10-06

Меси ќе живее во куќа во облик на топка

А1 On - 06.10.2013

Познатиот фудбалер Леонел Меси наскоро ќе се всели во новата куќа, која е дело на шпанскиот архитект Луис де Гаррид. Пред само 11 месеци, најдобриот фудбалер на светот со сопругата Антонела и синот ...

Меси гради куќа во форма на топка

think.mk

Фудбалска топка, новиот дом на Лионел Меси (видео)

Република

Фото: Новиот дом на Меси во облик на фудбалска топка

Денешен

Меси ќе живее во фудбалска топка

Вест

СуперСпорт Primetime Portal Економски ЗаЗабава Спортски Кајгана Локално

53 поврзани вести »