TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-11-11 до 2013-11-17

МЗТ пее еден рефрен: "Само дома си е дома"

Вечер - 17.11.2013

Во осмото коло МЗТ Скопје загуби на гостувањето во Задар со 72:70 по драматична завршница во која се пропушти продолжение МЗТ Скопје пее само еден рефрен кога игра на гости: "Само дома си е дома".

МЗТ Скопје Аеродром гостува во Задар

24 Вести

МЗТ Скопје Аеродром немаше сили за пресврт во Задар

24 Вести

Костоски не успеа да го круниса камбекот на МЗТ

Оn.net

МЗТ задоцни со завршницата

Оff.net

Екипа Телма МКД Утрински Телма А1 On Спортклуб Дерби

42 поврзани вести »

Уапсените криминалци само глумат терористи на Ал каеда

Н.Македонија - 14.11.2013

Експертската јавност во земјава смета дека етничките проблеми, социјалната несигурност, фундаменталистичките остатоци, глобалните војни и недоволно силните системи за безбедност го прават Балканот ...

Косово - новото гнездо на Ал Каеда

Точка

Косово - новото гнездо на Ал Каеда

Нетпрес

Планирале нов масакр како на Смиљковско езеро!?

Sky

Закана со напади врз косовската полиција

Deutsche Welle

24 Вести Нова ТВ Телма МКД Н.Македонија А1 On Кајгана А1 On

42 поврзани вести »