TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-11-11 до 2013-11-17

Србија изедначи на 2:2 во Дејвис куп финалето со Чешка

24 Вести - 17.11.2013

Тениската репрезентација на Србија по првиот денешен меч во поединечна конкуренција успеа да изедначи на 2:2 против Чешка во финалето од Дејвис купот што се игра во Белград во „Комбанк Арена“.

Чешка ја одбрани титулата во Дејвис купот

24 Вести

Чешко славје среде Белград

Оn.net

Ѓоковиќ славеше против Бердих за 2-2

Екипа

Дејвис Куп титулата за Чешка

Екипа

Телма МКД Утрински Телма Кајгана Дерби СуперСпорт А1 On

82 поврзани вести »