TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-11-11 до 2013-11-17

Денеска сончево, од утре дожд

OhridNews - 17.11.2013

Според прогнозите на синоптичарите, денеска во Охрид ќе преовладува сончево и стабилно време со максимална температура до 14 степени, но со ладни вечери кога температурата ќе се движи околу третиот ...

Кога ќе падне првиот снег во Македонија?

Курир

Првиот снег во Македонија ќе падне во декември

Турлитава

Кога ќе му се израдуваме на првиот снег во Македонија?

Press24

Првиот снег во Македонија ќе падне на 6 декември?

Република

Денешен МКД Точка Точка Република Нетпрес ВИС Нетпрес

43 поврзани вести »

Две лица загинаа во невреме во Италија

24 Вести - 13.11.2013

Две лица загинаа во силното невреме, кое го зафати централниот дел на Италија, соопштија италијанските власти. Еден маж загина во својот автомобил, кој бил поплавен од надојдената вода.

Две лица загинаа во невреме во централна Италија

Телма

Две лица загинаа во невремето во Италија

А1 On

Две лица загинаа во невремето во Италија

Алфа

Двајца загинати во невреме во Италија

+инфо

Сител Бриф Телеграф Press24 Sky Денешен Maxim Алфа

62 поврзани вести »