TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-11-11 до 2013-11-17

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

24 Вести - 17.11.2013

Во поплавите во Виетнам загинаа најмалку 28 луѓе, девет се водат за исчезнати, а евакуирани се 80.000, соопштија тамошните медиуми. Поплавите се последица на поројните дождови кои ги погодија ...

Поројни дождови предизвикаа поплави во Ријад

24 Вести

Најмалку 28 мртви во поплавите во Виетнам

Р.С.Европа

Дождови го поплавија Ријад

Телма

Поплавите во Виетнам однесоа 28 жртви

А1 On

А1 On Алфа Алсат-М +инфо +инфо Сител Локално МРТ

47 поврзани вести »