TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-04-21 до 2014-04-27

Вардар не успеа да стигне до Келн

Deutsche Welle - 27.04.2014

Македонскиот ракометен првак Вардар го совлада германскиот Фленсбург со 27:25, со што ги анулира двата гола негатива од првиот дуел, но недоволно за пласман на завршниот „фајнл фор“ турнир во Лигата ...

Келн ни побегна, но Скопје е гордо!

Екипа

Секунди го делеа Вардар од Келн

Идивиди

Вардар го одбрани "Борис Трајковски"

Спортклуб

Гонзалес: Играчите се вистинските шампиони

Дневник

+инфо Вечер Вистина.мк Tip.com.mk Скопје инфо Lider Денешен Deutsche Welle

212 поврзани вести »

Адеми: Ние сме пред една историска победа на ДУИ

Нова ТВ - 27.04.2014

Шефот на Изборниот Штаб на ДУИ Абдулаќим Адеми обраќајќи им се на симпатизерите во партиското седиште во Тетово нагласи дека денешниот ден покажа дека Албанците знаат да гласаат и се составен дел на ...

Ахмети: изборите да бидат патоказ кон еу и нато

Телма

Али Ахмети не гласаше за претседател

Утрински

Ахмети: голема победа на ДУИ

Телма

Али Ахмети прогласи историска победа

МКД

А1 On Фактор Локално Сител Канал5 Канал5 Локално Канал5

122 поврзани вести »