TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Триумф на Федерер на мастерсот во Шангај

24 Вести - 12.10.2014

Швајцарецот Роџер Федерер е победник на тенискиот АТП Мастерст турнирот во Шангај, кој се играше за наградниот фонд од 4,2 милиони долари. Федерер во финалето го совлада Французинот Жил Симон во два ...

ФЕДЕРЕР триумфира ВО Шангај

Телма

Федерер со неколку пресврти до прва титула во Шангај

Вест

Федерер го стави и Шангај во својата колекција

Екипа

Федерер го освои Шангај

Утрински

Кајгана Хитпортал МКД Оn.net Спортклуб ЗаЗабава Спортски СуперСпорт

46 поврзани вести »

Свечено затворање на „Џифони Македонија“ и хуманитарна акција

Радио МОФ - 12.10.2014

Вечерва во киното Милениум се затвора уште едно успешно издание на Филмскиот фестивал за млади „Џифони Македонија”. Програмата што ја понуди фестивалот во изминатите пет дена, на младите учесници од ...

Свечено затворање на фестивалот „Џифони“

Cooltura

ФФ „Џифони Македонија“ се затвора вечерва

Локално

Завршна вечер на „Џифони Македонија“

Канал5

Завршна вечер на „Џифони Македонија“

А1 On

Нетпрес Курир Сител МРТ Денешен Lider Cooltura Cooltura

45 поврзани вести »