TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Земјотрес ја погоди северна Јапонија

24 Вести - 11.10.2014

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди северот на Јапонија, соопшти јапонската метеоролошка агенција. Земјотресот, кој се случил во 11:36 часот по локално ...

Земјотрес ја погоди Јапонија

Нова ТВ

Јапонија се стресоа 6.3 степени по Рихтер

Локално

Силен земјотрес ја погоди северна Јапонија

А1 On

Земјотрес во реонот на Измир

+инфо

+инфо Република Press24 Press24 Сител А1 On Press24 Сител

85 поврзани вести »