TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

ЕБОЛА: 250.000 луѓе спасени со 2.300 долари

Фактор - 12.10.2014

Додека се чека реакција на меѓународната заедница, Сиера Леоне вложува големи напори за да се сузбие ширењето на вирусот на ебола. Само еден регион во оваа африканска држава не е зафатен со опасниот ...

Бројот на починати од ебола надмина 4.000

Локално

ЕБОЛА: Започнуваат контроли на патниците на аеродромот во Њујорк

Фактор

Бројот на починати од ебола надмина 4.000

Press24

Еболата однесе над 4.000 човечки животи

Пулс24

Maxim Телма Локално Канал5 Република Пулс24 Вечер Р.С.Европа

61 поврзани вести »