TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-10-06 до 2014-10-12

Евакуирани над 150 000 илјади лица од тајфунот Вонгфонг

Локално - 12.10.2014

Моќениот тајфун Вонгфонг, придружуван од пороен дожд и ветрови со брзина до 180 км / ч, помина над јужниот јапонски остров Окинава и се насочи кон Кјушу, каде властите наредија евакуација на 150 000 ...

Тајфуни пустошат во Индија и Јапонија

МРТ

Силен тајфун се приближува кон Окинава

Falanga

Силен тајфун се приближува кон Окинава

24 Вести

Стигнува најголемата бура на Земјата во 2014

Хитпортал

МКД Алфа А1 On Н.Македонија МК News +инфо Press24 Сител

48 поврзани вести »