TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

И ДАНИЕЛ ВО ТРЕНД: Како ви се допаѓа новиот мустаќ на Кајмакоски? (ФОТО)

Телеграф - 16.11.2014

Победникот на „Скопски фестивал“ во Белград го снимаше саундтракот за новиот српски филм „Ќе бидеме светски прваци“ Даниел Кајмакоски веднаш после победата на „ Скопски фестивал “ мораше да отпатува во Белград каде го снимаше саундтракот за новиот ...

Кајмакоски: Евровизија ќе се случи на 300 метри од мојот дом во Виена

МК News

ФОТО: Еве како изгледа Даниел со имиџ како Бали Бег

За Се

Даниел Кајмакоски тврди дека неговата победа е чиста

Бриф

ФОТО: Даниел со имиџ како Бали Бег

Сител

Курир Press24 Либертас еМагазин Денешен Lider Локално NewTime

217 поврзани вести »

Еди Рама создава лажна слика за надвор

Дневник - 16.11.2014

По с`, гледаме дека кај албанските власти, не само кај Рама, нема никаква волја. Досега не успеаја да заокружат ниту една правна, законска, институционална и финансиска рамка за нас малцинствата, велат за „Дневник“ претставници на грчкото, ...

Kомшиски караници во сенки на дронот

Дневник

Албански медиуми: Еди Рама е тешко болен

Локално

„Опозита“: Албанскиот премиер Рама тешко болен

Бриф

Еди Рама е тешко болен?

МК News

Точка Курир Нетпрес Press24 Денешен Maxim 24 Вести Телеграф

188 поврзани вести »

Временска прогноза – Облачно и врнежливо

Р.С.Европа - 16.11.2014

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно. Од пладневните часови ќе има услови за краткотраен дожд, а попладне и преку ноќта повремен дожд ќе има најпрвин во југозападните делови, а потоа повремените врнежи од дожд полека ќе се ...

Временска прогноза – Облачно и врнежливо

Алсат-М

И денеска мирно и топло

МКД

Проверете какво време нè очекува денеска

Телеграф

Умерено до значително облачно

Локално

Телеграф Тера Турлитава Бриф Канал5 NewTime А1 On +инфо

100 поврзани вести »

Дали Путин подготвува зимска офанзива во Украина?

МКД - 16.11.2014

Трупањето руски сепаратистички сили во Доњецк во Украина и тонот на Москва кој очигледно предизвикува конфликт според мислењето на американскиот аналитичар Мајкл Кофман ги зголемуваат шансите за уште една офанзива на истокот на Украина пред зимата ...

По американската „инвазија“ на Украина, мора да се преиспита и улогата на НАТО

МКД

„Гаспром“: Транзитот на гас преку Украина е сѐ поризичен

Руска реч

Порошенко: Се подготвуваме за општа војна со Русија, но сакаме мирно решение

Н.Македонија

Украина се подготвува за општа војна!

Sky

Макфакс 24 Вести 24 Вести Нова ТВ Утрински БркајРабота Алфа Локално

145 поврзани вести »

Стоилов: Се уште го немаме загубено првото место

Дерби - 16.11.2014

Стојанче Стоилов е оптимист дека Вардар ќе смогне сили да возврати во дуелот со Веспрем за првото место во групата Ц. Следната сабота во Унгарија ќе се одигра возвратната средба меѓу овие две екипи како дел од шестото коло на ракометната Лига на ...

Стоилов: Првото место не е загубено, се стасува и по потешкиот пат

Дневник

Гонзалес: Последната минута беше катастрофа

Кајгана

Последните 90 секунди од мечот, кобни за Вардар

Хитпортал

Изјави од прес конференција: Вардар – Веспрем

Топки

Канал5 Спорт365 А1 On SportMedia Сител Пулс24 Lider Lider

136 поврзани вести »

Тетовираниот научник

Оn.net - 16.11.2014

Пред да навлеземе во статијата за Мет Тејлор, истетовиран член на мисијата Розета, едно прашање: Ви текнува на фризурата на Ајнштајн и исплазениот јазик? Научникот Тејлор по повод слетувањето на сондата Филе на комета без пардон се појавил во ...

Филе, батери азис

Pixel.mk

Мал чекор за мемите: Твитер се зафркава со Розета, преку Армегедон, Ѕвездени војни... (ФОТО)

МКД

Сепак успеа! Пред да згасне, роботот Филе испрати уште податоци до Земјата (ВИДЕО)

МКД

Како звучи кометата 67П/Чурјумов-Герасименко?

365

Локално Телеграф Хајд Парк Орбис Нова ТВ Вест 365 Кајгана

126 поврзани вести »