TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Електронска наплата на патарините

Авто Плус - 16.11.2014

Најдоцна за 18 месеци треба да се воведе електронско плаќање за користењето на македонските автопати, и тоа преку бесконтактни смарт-картички и микробранови трансподери Со реализацијата на овој проект во вредност од 18,7 милиони евра, возачите ќе ...

За 18 месеци електронска наплата на патарина долж Коридор 10

Build

Кај дел од патарините, ќе се дуплира бројот на сообраќајни ленти?

NewTime

Кај дел од патарините, ќе се удвои бројот на сообраќајни ленти

Република

За 18 месеци електронска наплата на патарините

24 Вести

Нова ТВ Утрински Утрински Дневник МКД Алсат-М Идивиди Фактор

48 поврзани вести »

Тигарот на слобода – го бараат 200 полицајци

МК News - 16.11.2014

Двесте припадници на полицијата и пожарникарите трагаат и натаму по младиот тигар забележан завчера во Монтевран – во парискиот регион, јави МИА. Во текот на ноќта во потрагата по тигарот беше вклучен и хеликоптер опремен со термичка камера, но ...

Тигарот кој ги крена на нозе полицијата и војската во Париз, бил само мачор (ВИДЕО)

Телеграф

Тигарот по кој се трагаше во Франција се претвори во мачка

Хајд Парк

Изгубеното животно во Париз не било тигар, туку друг ѕвер

Lider

Двесте лица трагаат по тигарот во парискиот регион

Утрински

Дневник БркајРабота ЗаЗабава Алсат-М Телеграф Алфа Орбис А1 On

47 поврзани вести »

Маркињос: Нејмар во ПСЖ? Не е невозможно

СуперСпорт - 16.11.2014

Бразилскиот репрезентативец и фудбалер на ПСЖ, Маркињос верува дека Нејмар во блиска иднина би можел да стане негов соиграч. “Нејмар во ПСЖ? Се е можно, ако клубот така сака. Сопствениците на ПСЖ сакаат да освојуваат титули.

„Пукна тиквата“ во „селекао“

Оn.net

И Нејмар покрај Меси до 2020

Gool.mk

Нејмар (пак) се игра на тренинг(ВИДЕО)

Спорт365

Тијаго Силва бесен на Нејмар за капитенската лента

Спорт365

Дерби Дерби Утрински Спортски СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт Топки

46 поврзани вести »

Си ја продал колата за да седи до Мурињо

Вест - 16.11.2014

Менаџерот на Челзи ја искористи репрезентативната пауза за да се одмори од фудбалот со првокласен тенис. Специјалниот го посети завршниот Мастерс во Лондон и го проследи пласманот на Роже Федерер во финалето откако Швајцарецот го декласираше Енди ...

Нешто се случува со Енди Мареј

Спортклуб

(ФОТО) Федерер блескаше, но Жозе е Жозе

Дерби

Федерер: Ми беше многу непријатно

Дерби

Федерер му попуштил еден гејм на Британецот: Ми падна жал за Мареј

Екипа

Спортски Хитпортал Хитпортал Оn.net МКД Кајгана Локално Локално

46 поврзани вести »

Ѓуровски со сите расположиви сили ги стартуваше подготовките за Словачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 11.11.2014

Македонскиот селектор Бошко Ѓуровски со сите расположиви сили, со исклучок на Агим Ибраими кој поради пневмонија од претходно го откажа повикот, на игралиштето на Фудбалската федерација на Македонија во моментов ги стартуваше подготовките за ...

Без Агим Ибраими против Словачка

СуперСпорт

Без Демири и Бабунски на прозивката

Идивиди

Ибраими ја пропушта Словачка

Н.Македонија

Ѓуровски: Повредата на Ибраими е хендикеп за нас

Спорт365

Нетпрес Сител Спорт 24 Вести Телма 24Фудбал Дерби Екипа

46 поврзани вести »

БИБЛ: Пековиќ од КК Кожув со најдобри перформанси на колото

Tip.com.mk - 15.11.2014

Српскиот кошаркар кој игра на позицијата крило, Миладин Пековиќ (197 см., 1983 год) имаше еден одличен натпревар во последниот меч од Балканската (БИБЛ) лига во четвртото коло во дресот на македонскиот кошаркарски клуб Кожув. 31.

Подолга „ротација“, побрзо до целта

Спорт

Кожув перфектен, настрада и Сигал Приштина

Дерби

Пековиќ: Заслужено ја победивме Приштина

Екипа

Успешни настапи на нашите претставници во БИБЛ

Канал 77

Tip.com.mk Нетпрес Курир Kumanovo News Спорт Телма Дерби Екипа

44 поврзани вести »

ФИФА домаќинството за СП 2026 ќе му го додели на Пеколот?

СуперСпорт - 15.11.2014

Англиските медиуми веќе со денови се огорчени затоа што комисијата на ФИФА утврди дека немало корупција во доделувањето на СП на Русија и Катар. „Телеграф“ отиде толку далеко што објави дека нареден домаќин на СП ќе биде Пеколот.

Грег Дајк: Извештајот на ФИФА е „смешен“

Утрински

ФИФА „на тапет“

Deutsche Welle

ФИФА е невина! Да, како да не е...

СуперСпорт

Напади и недостаток на комуникација во ФИФА

Локално

Телеграф +инфо Канал5 Спортклуб А1 On 24Фудбал Екипа Екипа

44 поврзани вести »

Нови порази на Њујорк и Лејкерс, Портланд го среди Денвер за едно полувреме

Дерби - 13.11.2014

Девет натпревари се одиграа во НБА лигата, а како поуспешни од нив излегоа гостите кои забележаа пет триумфи. Големите Њујорк Никс и ЛА Лејкерс запишаа уште еден пораз на нивното салдо. Првите загубија пред своите гледачи од Орландо Меџик со 97:95, ...

Моќен Портланд, немоќни Лејкерси и Никси

СуперСпорт

НБА: Портланд го декласира Денвер, нови порази на Њујорк и Лејкерси

Хајд Парк

84 поени за едно полувреме на Портланд

Pixel.mk

Портланд броеше до 130, Лејкерс и Њујорк редат порази (ВИДЕО)

SportMedia

Сител Нетпрес Макфакс Екипа ЗаЗабава Хајд Парк Канал 77 Спорт365

44 поврзани вести »