TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Задолжителна зимска опрема во возилата

Вест - 15.11.2014

Од денеска почнува да важи задолжителната обврска за носење зимска опрема во возилата. За возачите на автомобили, џипови и лесни камиони е задолжително носење зимски гуми и синџири, а за возачите на автобуси и на тешки камиони и лопата ако на ...

Задолжителна зимска опрема во возилата

Р.С.Европа

Од денеска задолжителна зимска опрема во возилата

БркајРабота

Зимската опрема за возилата од денеска е задолжителна

Фокус

Задолжителна зимска опрема во возилата

Идивиди

Алфа Телеграф Бриф Популарно +инфо Н.Македонија А1 On Во Штип

84 поврзани вести »

Вавринка го совлада Чилиќ, во полуфиналето ќе игра со Федерер

24 Вести - 15.11.2014

Швајцарскиот тенисер Станислас Вавринка го победи Марин Чилиќ (Хрватска) со 2-1, по сетови 6:3, 4:6 и 6:3 во последниот меч од групната фаза за Мастерс турнир што се одржува во Лондон. Ова беше само втор дуел на годинешниот турнир во Лондон на кој ...

Вавринка со победа го завери полуфиналето во Лондон

Дерби

Тенис, Вавринка го совлада Чилиќ

Алсат-М

Вавринка против Федерер во 1/2-финалето во Лондон

Локално

Победа за Ѓоковиќ против Бердих за број 1 во 2014 година

+инфо

Канал5 +инфо Хајд Парк А1 On Нетпрес Курир Сител еМагазин

123 поврзани вести »

Пожар во зградата на Владата

24 Вести - 10.11.2014

Неколку противтивпожарни возла интервенираат во зградатa на владата на Република Македнија, во која избувнал пожар. За сега нема информации како е предизвикан пожарот, а во гаснеењето во моментов ...

Изгаснат пожарот во зградата на Владата

24 Вести

Пожар во зградата на Владата

Вест

Пожарот во владата локализиран

Телма

Пожарот во Влада настанал при градежни работи на фасадата

Нова ТВ

Глас на Америка Утрински Р.С.Европа Призма МКД Фокус Алсат-М Фокус

81 поврзани вести »

Дали некој спомна оставка во оваа наша кош(м)арка?

SportMedia - 16.11.2014

Оставки бараа и комесарот и некои клубови од претседателот на МКФ, оставка понуди и комесарот, но на крајот и волкот е сит, и „центар“-овците се на број - останаа во елитата Прекинот на прволигашкиот кошаркарски натпревар Работнички – МЗТ Скопје ...

Работнички останува во прва кошаркаска лига

NewTime

Од „Градски парк“ бараат да се почитува правната процедура

Телма

АК: Клубовите немаат овластување да одлучуваат за мечот Работнички-МЗТ

Дерби

Реакција: Работнички не бара милост, туку правда

Дерби

Дерби Екипа Екипа МКД Оn.net Дневник Локално Телеграф

119 поврзани вести »

Облачно време со локална магла и многу малку дожд

Таратур - 16.11.2014

Во недела, иако ќе има далеку повеќе облаци отколку во сабота, особени врнежи од нив не се очекуваат. И она малку што ќе заврне, ќе биде позастапено во западниот и дел од јужниот регион. Маглата и ниската облачност ќе бидат застапени во котлините и ...

И денеска пријатен есенски ден

Република

Сончево со умерена облачност и со слаб jугоисточен ветер

Макфакс

Времето денес претежно облачно

Пулс24

Времето денеска: Сончево со умерена облачност

Нова ТВ

Р.С.Европа МКД Локално Тера Точка +инфо NewTime Здравство24

75 поврзани вести »

Данче зборувала: Ако го оставам ќе ги убие моите!

+инфо - 14.11.2014

Илија и Билјана Леови и нивната најмала ќерка Снеже, кои беа убиени пред шест дена со по еден куршум право во срце од нивниот поранешен зет Тони Станоев, платија со живот за омразата која ја имал тој кон нив и поради стравот што ќе прави сам откако ...

Каварадци се збогува со Снежана, Билјана и Илија

Сител

Погребани жртвите на убиецот од Кавадарци

Локално

ТРИКРАТНО УБИСТВО ВО КАВАДАРЦИ: Осомничениот бил условно осуден

Телеграф

Болка и молк: Погребани жртвите на зетот од Кавадарци

Точка

МК News МК News Бриф +инфо Канал 77 Канал5 Дума Sky

70 поврзани вести »