TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Во кичевските училишта пoвторно има струја

24 Вести - 16.11.2014

ЕВН денеска повторно ги приклучи кон електро-мрежата кичевските училишта, кои останаа неколку дена без струја, поради неплатени долгови подолг период. Општина Кичево и ЕВН очигледно постигнале одреден договор во врска со неплатените долгови од ...

Кичевските училишта добија струја

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ: Владата останува посветена на унапредување на образованието

Алсат-М

СДСМ бара итно решение за состојбата во училиштата

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: Владата останува посветена на квалитетот на образованието

Телеграф

Телеграф Локално А1 On +инфо +инфо А1 On А1 On Сител

62 поврзани вести »

И поповите и оџите повикаа на безбедност во сообраќајот

МКД - 16.11.2014

На Светскиот ден на сеќавање на жртвите во сообраќајни несреќи свештениците од Македонија упатија апел за подигнување на јавната свест за трајните последици од фаталните и тешки сообраќајни незгоди врз учесниците во сообраќајот.

И верските лидери се вклучија во кампањата за поголема безбедност во сообраќајот

Алфа

Верските заедници порачуваат: Брзината во сообраќајот е безмилосен убиец!

+инфо

111 жртви во сообраќајни несреќи во 2014 година

Канал5

Што се случува на македонските патишта?

Sky

Нетпрес Курир Press24 МРТ Пулс24 Вечер Вечер Lider

62 поврзани вести »

ВВ Тиквеш со бруто добивка од 267 милиони денари

еМагазин - 16.11.2014

ВВ Тиквеш заклучно со третото тромесечие од 2014 година оствари бруто добивка од 267 милиони денари што е на исто ниво со бруто добивката за истиот период од 2013 година и покрај намалените вкупни приходи од продажба за 8% или за 63,7 милиони ...

Мермерен Комбинат со приходи од продажба од 574,3 милиони денари

еМагазин

НЛБ Тутунска банка ја зголеми добивката за 17,7%

еМагазин

ТТК Банка со нето приход од 89,4 милиони денари

еМагазин

„Гранит“ годинава со пад во добивката од дури 31%

Build

Фактор еМагазин еМагазин еМагазин еМагазин Дневник Локално Фактор

86 поврзани вести »

Роналдо јуниор го прослави рекордот на тато

СуперСпорт - 16.11.2014

Кристијано Роналдо е повторно рекордер, овој пат во репрезентативниот дрес. Најдобриот играч на светот позираше со синот Тиаго после победата во Алграрве против Ерменија. Португалија со тесниот триумф освои бодови и остана во трката за Франција, а ...

Видео кое ќе го промени вашето мислење за Кристијано Роналдо

СуперСпорт

Роналдо: Секој рекорд е специјален

Дерби

Роналдо по навика – сруши нов рекорд!

Спортски

Уште една награда за Роналдо

СуперСпорт

СуперСпорт ЗаЗабава СуперСпорт Топки Алфа Локално +инфо Спортклуб

83 поврзани вести »

За фестивалското местење ќе заглават и вработени во мобилните оператори?

Дневник - 14.11.2014

Вработени во мобилните оператори, најверојатно, ќе заглават за скандалот со обидот за местење песна за Евровизија на „Скопскиот фестивал“, во кој засега има четворица осомничени, меѓу кои и познат композитор и сопственик на продукциска куќа.

Фестивалски припејд-победници

Дневник

Јака Штикла- Криминал се високите фестивалски награди

Локално

МВР знае за кого оделе местените гласови на фестивалот

Локално

СМС ГЛАСАЊЕ: Уште еден пејач меѓу местачите

Телеграф

+инфо За Се Хајд Парк +инфо Н.Македонија Либертас 365 МКД

55 поврзани вести »