TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

ВМРО-ДПМНЕ: Субвенции добиваат сите што ги исполнуваат условите

24 Вести - 15.11.2014

Исплатата на финансиската поддршка се извршува согласно утврдени критериуми и по проверка на истите, наведува ВМРО-ДПМНЕ во реакција на прес-конфернецијата на Панче Орцев од СДСМ. Во писмената реакција стои дека согласно законот, исплатата на ...

СДСМ: За 4 години до земјоделците не стигнале 140 милиони евра субвенции

24 Вести

СДСМ:Каде оделе парите на земјоделците?

Нова ТВ

Македонија земјоделска само на хартија

Р.С.Европа

СДСМ: Власта им скина 140 милиони евра законски пари на земјоделците

Фокус

Локално Локално Фактор Тера 24Струмица +инфо +инфо Бриф

80 поврзани вести »

Земјите од Г-20 се договорија да го зајакнат економскиот раст

24 Вести - 16.11.2014

Лидерите на земјите од Г-20, кои учествуваа на дводневната средба во Бризбејн, се договорија за серија мерки, кои ќе дадат поттик на нивните економии со дополнителни 2,1 проценти во наредните пет години преку поттикнување инвестиции во ...

Лидерите ба Г-20 со план за засилување на економскиот раст

Р.С.Европа

Г-20 ќе го зајакнуваат економскиот раст

Алсат-М

Земјите од Г-20 се договорија да го зајакнат економскиот раст

Идивиди

Земјите од Г-20 се договорија да го зајакнат економскиот раст

Алфа

А1 On Н.Македонија +инфо А1 On +инфо Сител Press24 Сител

78 поврзани вести »

Федерер избори финале во Лондон

24 Вести - 16.11.2014

Во неизвесен и драматичен дуел каде противникот имаше четири меч топки швајцарскиот тенисер Рожер Федерер го победи Станислас Вавринка со 2-1 и обезбеди финале на Мастерсот во Лондон. Сонародникот на Федерер го доби првиот сет со 6:4, во вториот ...

Ѓоковиќ ја одбрани титулата во Лондон по откажувањето на Федерер

24 Вести

Федерер преживеа четири меч топки и избори финале

Дерби

Федерер се повлече, титулата во Лондон за Ѓоковиќ

Дерби

Мари: Извинете што го намачив Федерер во четвртокот

Дерби

Екипа Екипа Екипа Екипа Утрински Утрински Кајгана МКД

77 поврзани вести »

Меѓународен ден на толеранција

24 Вести - 16.11.2014

Светот денеска го одбележува Меѓународниот ден на толеранцијата 16-ти ноември. Според Комисијата за заштита од дискриминација овој ден претставува можност за секој граѓанин да се декларира за толерантно општество без насилство, во кое се почитуваат ...

„Марш на толеранцијата“ - за омразата, за поделбите, за слободата на говорот

Нова ТВ

Со марш одбележан Светскиот ден на толеранција

Телма

ФОТО: Марш на толеранција во Скопје

Утрински

Владата практикува нетолеранција

Призма

Р.С.Европа Радио МОФ Фокус Алфа Телеграф Фактор Локално Делчево Денес

51 поврзани вести »

Mакедонски државјанин фатен со хероин на граничниот премин Прешево

24 Вести - 15.11.2014

Во заедничка акција на царината и граничната полиција на Србија вчеравечер на граничниот премин Прешево е спречен обид да се прошверцува 283 грама хероин. Дрогата се обидел да ја прошверцува државјанин на Република Македонија од турска националност ...

Македонски државјанин фатен со околу 300 грама хероин на Прешево

Кајгана

Mакедонски државјанин фатен со хероин на преминот кај Прешево

МКД

Фатени 283 грама хероин на граничниот премин Прешево

Локално

Mакедонски државјанин фатен со хероин на преминот кај Прешево

Тера

Н.Македонија Точка Нетпрес Press24 Сител Денешен Вечер Макфакс

72 поврзани вести »

Професор претепал ученик во скопско Студеничани

МКД - 14.11.2014

13 годишен ученик бил претепан од неговиот професор во училиштето на скопското село Студеничани. Момчето било повредено на главата и завршило во болница. Во изјавата за ТВ Сител неговиот чичко вели дека инцидентот се случил во основното училиште ...

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

За Се

Професор брутално претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Точка

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Нетпрес

Професор претепал 13 годишен ученик во скопско училиште

Курир

Сител Шеталиште Скопје инфо Press24 Телеграф Канал5 Либертас Sky

48 поврзани вести »