TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Металург имаше сила за едно полувреме

24 Вести - 16.11.2014

Македонскиот ракометен шампион Металург вечерва доживеа пораз со 31:27 на гостувањето во Шпанија кај Ла Риоха. Нашиот претставник и покрај проблемите со кои се соочуваше изминатиот период даваше силен отпор 40-ина минути, а имаше и нерешени 13:13.

МЕТАЛУРГ ЗАМИНА ОД ШПАНИЈА БЕЗ БОДОВИ

Телма

Последна шанса за Металург

Дерби

Разнишаниот Металург претрпе пораз и во Логроњо

Дерби

Металург врти нов лист во Шпанија

Екипа

Екипа Утрински Кајгана РК Металург РК Металург МКД Хитпортал РК Металург

68 поврзани вести »

Венизлос: Нема нов предлог од Нимиц

Нетпрес - 16.11.2014

Коментирајќи ја последната рунда разговoри за името во Њујорк, вицепремиерот и шеф на грчката дипломатија Евангелос Венизелос истакна дека медијаторот Метју Нимиц не дал нов предлог за решавање на разликите со името. “ Нема нов предлог од Нимиц.

Нова рунда разговори за името во Њујорк

24 Вести

Нова рунда разговори за името во Њујорк

Р.С.Европа

Нова рунда разговори за името во Њујорк

Алсат-М

Нова рунда разговори за името во Њујорк

Бриф

Таратур Точка А1 On Канал5 Либертас МРТ Нетпрес еМагазин

44 поврзани вести »

Израел продолжува со градежните работи во Ерусалим

24 Вести - 16.11.2014

Израел нема да ги замрзне градежните работи во ниту еден еврејски кварт во Ерусалим, изјави денеска шефот на израелската дипломатија Авигдор Либерман. - Секој кој сонува дека Владата на Израел ќе попушти и ќе ги огранични градежните работи во ...

Израел продолжува со градежните работи во Ерусалим

А1 On

Израел ги тргна рестрикциите за муслиманите во источен Ерусалим

24 Вести

Израел ги тргна рестрикциите за муслиманските верници во источен Ерусалим

Алфа

Израел ги тргна рестрикциите за муслиманите

Канал5

+инфо А1 On Н.Македонија Либертас Press24 Maxim Falanga Алфа

66 поврзани вести »

Балкан: „Сепак е подобро кога сам решаваш за својата судбина“

Deutsche Welle - 13.11.2014

Стабилноста на Западен Балкан уште не е затворено поглавје. Покрај очигледниот напредок на регионот, очигледни се и отворените прашања со името на Македонија, односите на Србите и Албанците, како и ентитетите во БиХ.

Попоски: Земјите членки на ЕУ да преземат одговорност за почеток на преговорите

Кајгана

Попоски: Земјите членки на ЕУ да преземат одговорност за почеток на преговорите

Тера

Конференција „Иднината на земјите од Западен Балкан во ЕУ и регионалната стабилност”: Македонија и Турција со најголема усогласеност со европското законодавство

Канал5

Попоски: Земјите членки на ЕУ да преземат одговорност за почеток на преговорите

Хајд Парк

Н.Македонија Press24 Курир Нетпрес Вечер Денешен Пулс24 Макфакс

44 поврзани вести »

Економистите поделени околу прогнозите на ММФ и Народната банка

24 Вести - 16.11.2014

Меѓународниот монетраен фонд и препорача на Владата во следниот период повеќе да штеди, а Народната банка ја намали проекцијата за економски раст. Дел од експертите сметаат дека ваквите прогнози не се изненадувачки.

Македонија ќе се моли за грчкото и германското стопанство

Дневник

Се топи оптимизмот за економски раст!

Фактор

Економски раст – Македонија се враќа на старите патеки

Press24

НБРМ пооптимистична од Владата за економскиот раст

Maxim

Lider МКД Фактор Вечер Lider 24 Вести Утрински Р.С.Европа

61 поврзани вести »

Ново повеќенаменско игралиште во Бутел 2

Дневник - 16.11.2014

Во населбата Бутел 2, на улицата Мара Междуречка, во близина на основното училиште „Панајот Гиновски“, вчера беше пуштено во употреба новото повеќенаменско спортско игралиште. Станува збор за 26.

Ново повеќенаменско игралиште во општина Бутел

Канал5

Јанкулоска со набиена „спортска“ агенда

+инфо

Ново повеќенаменско игралиште во Бутел

Канал5

Ново повеќенаменско игралиште во општина Бутел

Сител

Press24 Сител Нетпрес Press24 Курир Курир Денешен Пулс24

60 поврзани вести »