TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Дачиќ му пеел "О соле мио" на Рама

Точка - 14.11.2014

Шефот на српската дипломатија, Ивица Дачиќ, на неформална вечера му пеел на уво на албанскиот премиер Еди Рама. Дачиќ се обидел да ја омекне напнатата атмосфера, која настана поради провокацијата на Рама за Косово при неодамнешната посета на ...

Дачиќ му пеел на Рама на увце!

Република

Дачиќ му запеја на Рама на увце

Нетпрес

Дачиќ му пееел „О соле мио“ на Рама

Нетпрес

Дачиќ му пеел „О соле мио“ на Албанскиот премиер Рама

Денешен

Вечер Локално 24 Вести Нова ТВ Алсат-М Телеграф Локално Тера

56 поврзани вести »

Кој одлучува за учество на специјалците во акциите на УЈП?

Алсат-М - 13.11.2014

За присуство на специјалните полициски сили во последните акции на инспекторите одлука носи МВР, вели првиот човек на УЈП Горан Трајковски во интервју за „Економски магазин“. Трајковски објаснува дека станува збор за координирани акции и секоја ...

Незири побарал одговорност за акциите на УЈП и МВР

Алсат-М

МВР ги оправдува акциите на даночниците и полицијата

24 Вести

УЈП во придружба на специјалци во акција

Нова ТВ

Јанкулоска: Акциите на УЈП, Пазарната инспекција и МВР успешни и оправдани

Утрински

Кајгана Алсат-М Локално Точка +инфо Бриф Канал5 А1 On

37 поврзани вести »

Кличко го нокаутира Пулев

24 Вести - 16.11.2014

Апсолутниот светски боксерски првак Владимир Кличко синоќа во Хамбург, Германија по 17. пат го одбрани тронот, откако синоќа со нок-аут го победи предизвикувачот, Бугаринот Кубрат Пулев. Украинскиот боксер уште во првата рунда два пати го праќаше ...

Пулев не го дочека крајот на петтата рунда (Видео)

Дерби

Пулев завршил во болница со скршен нос и тежок потрес на мозокот!

Дерби

Кличко: Пулев заслужи и си доби лекција

Дерби

Бригс пак провоцираше, но не е во плановите на Кличко

Дерби

Екипа Екипа Утрински Дневник ЗаЗабава Кајгана Алсат-М Спортски

55 поврзани вести »

Фарски Острови ја изненадија Грција

Телма - 15.11.2014

Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло. Репрезентацијата на Фарските Острови го направи најголемото изненадување на првите осум натпревари од 4.коло во квалификациите за ...

Што прави Нојер кога му е здодевно?

Екипа

Фарски Острови ја освоија Атина, Грците го избркаа Раниери

Утрински

Сензационална победа на Фраските острови во Грција

Кајгана

Погледнете како Фарските Острови ја славеа победата над Грција (ВИДЕО)

МКД

Локално +инфо Хајд Парк Канал5 Спортклуб Спорт365 Pixel.mk Pixel.mk

55 поврзани вести »

Врачени наградите „13 Ноември“ за 2014 година (ФОТОГАЛЕРИЈА)

МКД - 14.11.2014

Вчеравечер, во НУ Македонски народен театар, се одржа свеченоста по повод одбележување 70 години од Денот на ослободување на Скопје, 13 Ноември. Во рамки на свеченоста, градоначалникот Коце Трајановски, на добитниците на признанието „13 Ноември" на ...

Положено цвеќе во чест на ослободителите на градот

Н.Македонија

Врачени наградите „13 ноември“ на град Скопје за 2014 година

Пулс24

Седумдесет години од ослободувањето на Скопје

24 Вести

70 години слободно Скопје

Глас на Америка

Нова ТВ Утрински Утрински Р.С.Европа 365 Дневник Телеграф Алфа

55 поврзани вести »

Во Ѓорче Петров oтворена нова детска градинка

Утрински - 16.11.2014

Жителите на Ѓорче Петров добија нова детска градинка. Новиот објект за згрижување и воспитување деца од предучилишна возраст во состав на ЈОУДГ „Росица“ е изграден со средства од Министерството за труд и социјална политика, во висина од околу четири ...

Пуштен во употреба новиот објект на градинката „Росица“ во Ѓорче Петров

Дневник

Нова градинка во Ѓорче Петров

Здравство24

Ѓорче доби нова градинка за 50 деца

+инфо

Министерот Спасов пушти во употреба нова градинка во Ѓорче Петров

Канал5

Канал5 МРТ Сител Press24 Нетпрес Курир Сител Вечер

36 поврзани вести »

Незавршената работа во срцето на Европа!

Локално - 16.11.2014

Во 1999 година, десет години по падот на Берлинскиот ѕид, британскиот дипломат Роберт Купер изјави дека неговото расклопување го дели минатото од иднината, иако и пред тоа ѕидот го разделувал Истокот од Западот.Според него падот на ѕидот ја ...

Путин: невработеноста во Русија продолжува да паѓа

Руска реч

Владимир Путин: Санкциите може да донесат и некои предности за Русија

Пулс24

Путин - Западните санкции може да им се удрат од глава

Р.С.Европа

Мислите дека Путин е лош? Чекајте да го видите наредниот

МКД

МКД Телеграф Алфа Локално +инфо Канал5 А1 On Република

53 поврзани вести »

Македонската одбрана и подари три бода на Словачка

24 Вести - 16.11.2014

Грешките во одбраната беа причина македонската фудбалска репрезентација да го загуби синоќешниот натпревар со Словачка и покрај тоа што „црвено-жолтите“ во поголемиот дел од средбата беа подобар противник и создадоа повеќе шанси за гол.

Македонската одбрана ѝ подари три бода на Словачка

Алсат-М

Одбраната на Македонија и подари победа на Словачка

Кајгана

Македонија немоќна против Словачка

Хитпортал

Репрезентацијата немоќна протв просечната Словачка

Топки

+инфо А1 On Н.Македонија Канал5 Сител Пулс24 24Фудбал Телма

53 поврзани вести »