TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-11-10 до 2014-11-16

Уапсен лекарот кој ја изврши масовната стерилизација на жени во Индија

Канал5 - 16.11.2014

Индискиот лекар што изврши масовна стерилизација на жени, од кои 13 починаа, е уапсен, соопшти денеска полицијата во сојузната индиска држава Чатисгар. Активистите во Индија инсистираат на итна реформа на владината програма за планирање на ...

Починатите стерилизирани жени биле затруени со лек

Sky

Затруени лекови причина за смртта на 13 жени во Индија

Здравство24

Индија: Властите истражуваат дали лекови против болка се причина за смртта на 13 жени

А1 On

Затруени лекови убија 13 жени во Индија

+инфо

Lider МРТ Утрински Дневник Телеграф Алфа Канал5 Здравство24

53 поврзани вести »

Српската полиција најави одговор за тоа кој пукаше врз Беко

Дневник - 16.11.2014

Полицијата дошла до нови докази и сведоци за нападот и повредувањето на Милан Беко, изјавил за Радио Б92 началникот на Управата на белградската полиција, Велелин Милиќ. Милиќ за Радио Б92 рекол дека се направени ДНK-анализи и дека верува оти ...

Случај Беко: Нови докази и сведоци!

Фактор

Српката полиција има ДНК докази и нови сведоци за атентаторите на Милан Беко

Локално

Напаѓачите на Милан Беко, оставиле позади себе многу докази

еМагазин

Состојбата на Милан Беко стабилна

24 Вести

Нова ТВ Локално Локално Фактор Тера Хајд Парк Точка Република

51 поврзани вести »

Приведено момчето кое избоде тинејџерка кај Мавровка

24 Вести - 12.11.2014

Приведено е момчето кое синоќа избега откако со нож нападна 16-годишна девојка пред трговскиот центар „Мавровка“. Според МВР, девојчето и 14-годишното момче прво почнале да се караат, по што тоа со нож и нанел две убодни рани во пределот на левата ...

Со нож прободена малолетничка кај ТЦ Мавровка

МКД

Тинејџерка прободена со нож кај Мавровка

Кајгана

Напаѓачот кој со нож ја повредил малолетничката кај Мавровка имал само 14 години

МКД

Девојка прободена со нож кај Мавровка

Идивиди

Локално Телеграф За Се МК News Хајд Парк Точка +инфо Канал5

51 поврзани вести »

Шест илјади вработувања на саемите за вработување во Србија

Вечер - 16.11.2014

Дека саемите за вработувања, какви што се одржуваат и во Македонија, даваат резултати за ублажување на невработеноста, претежно кај младите, покажува и примерот на Србија. Во Србија годинава вакви саеми се одржале во 50 градови.

Саем за вработување во Охрид

Алфа

САЕМ ЗА ВРАБОТУВАЊЕ ВО ОХРИД: Повеќе од 70 компании се претставија пред граѓаните

Фактор

Саем за вработување во Охрид

А1 On

Саем за вработување во Охрид

Канал5

Точка Канал5 Точка ТВМ ТВМ Бизнис Вести OhridNews Курир

50 поврзани вести »

10 забавни трикови во Google кои можеби не ги знаете

Локално - 16.11.2014

Она што го знаеме за Google е дека компанијата го поседува најголемиот пребарувач во светот, сопственик е на Gmail, YouTube, Android, Google Docs и куп други услуги и производи, благодарение на кои таа собира информации за нас, нејзините корисници.

Google Keep со нова верзија и Material дизајн

Телефони.мк

Важни линкови кои треба да ги знае секој корисник на "Google"

Факултети

Google апликацијата преобрзена со Material дизајн

Телефони.мк

Гугл планира нешто големо?

Фактор

+инфо +инфо Нетпрес Коли Хитпортал БркајРабота Канал 77 МК News

48 поврзани вести »