TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-03-16 до 2015-03-22

Жени ги гушкаа полицијците, вратите на МРТВ останаа затворени

24 Вести - 21.03.2015

Со бакнежи и прегратки кон полицајците кои ја обезбедуваа МРТВ, на повик на Стојанче Ангелов, поголема група жени се обиде да влезе во зградата на Јавниот сервис и да ги достави снимките од телефонските разговори кои ги објавува опозицијата.

Стојанче Ангелов на разглас ги пушта „бомбите“ пред МТВ

Нова ТВ

(ВИДЕО) Граѓанки упаднаа во МРТВ, ги гушкаа и бакнуваа полицајците

Нова ТВ

Жените во првите ''борбени редови'' пред МТВ!

Телма

На пладне протест на Ангелов пред МРТВ

Р.С.Европа

Р.С.Европа Р.С.Европа Фокус Фокус МКД МКД Фокус Утрински

155 поврзани вести »

РК Вардар обезбеди пласман во четвртфиналето на ЛШ

24 Вести - 22.03.2015

Македонскиот вицепрвак Вардар втора сезона по ред обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите убедливо го совлада полскиот вицепрвак Висла со 31:20 и не само што ја анулира негативата од шест гола од ...

Кога Стоилов игра балет и Висла пресушува

Дерби

Фото на денот: Победничкото селфи на Вардар

Дерби

Раул: Вардар никогаш не се предава

Утрински

Висла декласирана во Скопје, Вардар меѓу најдобрите осум во ЛШ

Кајгана

Алсат-М Хитпортал Хитпортал Кајгана МКД Дневник Идивиди Алфа

196 поврзани вести »

Се заканува распад на системот: Грција има пари за само уште две недели

МКД - 22.03.2015

Денешното издание на реномираниот весник Франкфуртер алгемајне зонтагсцајтунг јавува дека експертите на Европската комисија ја потврдиле „критичната состојба“ во грчкиот трезор во кој има пари за исплата на платите и пензиите до 8 април.

Грција има пари за само уште две недели

Локално

Грција има пари за само уште две недели

А1 On

Истекува рокот: Грција има пари уште за мартовските плати и пензии

еМагазин

Берлин: Нема конкретен датум за предавање на списокот реформи на Ципрас

Алфа

+инфо Н.Македонија Република Република Сител Вечер Денар 24 Вести

170 поврзани вести »

[Колумна] Чашите се прелеаја

Радио МОФ - 21.03.2015

Најновата реформа која ги потишти средношколците е законот за полагање на математика како задолжителен предмет на државна матура. Нешто кое е воопшто неприфатливо и нешто за кое најверојатно ќе следи една огромна битка, пишува Кристина Крајевска од ...

И средношколците од Дебар се приклучуваат на протестите

Радио МОФ

И средношколците од Дебар излегуваат на протест

Фама

И средношколците во Дебар ќе протестираат против „реформите“

+инфо

Меѓународното студентско движење со извештај за протестите на средношколците

24 Вести

24 Вести Нова ТВ Глас на Америка Радио МОФ Фокус Локално Алфа А1 On

96 поврзани вести »