TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-04-20 до 2015-04-26

Референдум за изгледот на Градскиот трговски центар во Скопје

24 Вести - 26.04.2015

Во Општина Центар денеска се одржува референдум за изгледот на Градскиот трговски центар во Скопје. Прашањето на референдумот е „Дали сте за тоа да се задржи автентичниот изглед на фасадата на Градскиот трговски центар?“.

Центарци гласаат за спас на ГТЦ

24 Вести

Референдумот без потребниот цензус

24 Вести

Неуспешен референдумот во Центар

24 Вести

Мирен референдумски ден, со низа нерегуларности

24 Вести

Нова ТВ Нова ТВ Телма Телма Телма Нова ТВ Нова ТВ Вест

259 поврзани вести »

Средношколците од утре ќе кампуваат пред МОН

24 Вести - 26.04.2015

Средношколците од утре ќе спијат под отворено небо и ќе кампуваат пред МОН. Со 24–часовно присуство ќе чекаат министерот Абдилаќим Адеми да ги повика на разговор. Бојкотот во училиштата продолжува, со тоа што учениците ќе ја бојкотираат наставата, а ...

Средношколците ќе кампуваат пред Министерството за образование

24 Вести

Средношколците од утре ќе кампуваат пред МОН, бараат средба со министерот Адеми

Нова ТВ

Средношколците од утре на „кампување“ во паркот спорти МОН

Телма

Средношколците ќе кампуваат пред МОН

Вест

Р.С.Европа Радио МОФ Радио МОФ МКД Локално Факултети Факултети +инфо

239 поврзани вести »

Загинатите мигранти погребани во заедничка гробница

Вест - 26.04.2015

Во заедничка гробница, согласно муслиманската вера на велешките гробишта вчера во Раштани беа погребани 14-те мигранти кои загинаа во четвртокот вечер во железничка несреќа, откако ги прегази меѓународниот воз Солун - Белград.

Погребани 14-мината мигранти кои загинаа во петокот

Телма

Во Велес погребани загинатите мигранти

Р.С.Европа

Погребани мигрантите што настрадаа кај Велес

Утрински

ВИДЕО: Репортажа на Телма – Голготата на мигрантите

Локално

А1 On +инфо Канал5 Сител еМагазин Вечер Либертас Либертас

211 поврзани вести »

(ВИДЕО) Борјан Јовановски за „360 степени“: Спинот дека сами сме го инсценирале венецот е индиција за паника кај ...

Локално - 26.04.2015

Борјан Јовановски одговори на обвинувањата од ВМРО-ДПМНЕ, повторени денеска од Охрид и од премиерот Никола Груевски, дека настанот со венецот е инсцениран. „Ме шокира перверзноста на спинот дека јас со моите колеги сум го инсценирал настанот што ...

Груевски: Монструозно-венецот на Борјан сами си го направија

Телма

Погребниот венец за Борјан

Нова ТВ

Груевски: Каква мизерија од луѓе

Нова ТВ

ГРУЕВСКИ: Монструозно е што венецот на Борјан сами си го направија

Телеграф

+инфо +инфо Сител Нетпрес Република Fox.mk Курир Денешен

178 поврзани вести »