TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Ристески виновни што Прилеп повторно под вода (ГАЛЕРИЈА)

+инфо - 11.10.2015

ВМРО-ДПМНЕ и градоначалникот на општина Прилеп, Марјан Ристески, уште еднаш ги оставија жителите на прилепските села, сами да се справуваат со поплавите, како знаат и умеат, реагира оптинската организација на СДСМ „ Поради неисполнувањето на ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Ристески ги оставија жителите на прилепските села сами да се справуваат со поплавите

А1 On

ВМРО ДПМНЕ ги остави жителите на прилепските села сами да се справуваат со поплавите, обвинува СДСМ

Локално

СДСМ Прилеп: ВМРО-ДПМНЕ и Ристески ги оставија жителите на прилепските села сами да се справуваат со поплавите

10без10

СДСМ-Прилеп: Марјан Ристески уште еднаш ги остави прилепските села сами да се справуваат со поплавите, како знаат и умеат

Либертас

Репортер Кумановски м. Телма 24 Вести Телма Нова ТВ Утрински МКД

49 поврзани вести »

Мурињо треба да се угледа на Венгер

СуперСпорт - 11.10.2015

Тренерот на Саутемптон, Роналд Куман, го критикуваше дефанзивниот стил на игра на Челси и нагласи дека Жозе Мурињо мора многу да учи од Арсен Венгер. “Челси избира да се брани и кога нападот е опција.

Абрамович пронајде замена за Мурињо, но ќе треба да спреми 100 милиони ?!

СуперСпорт

Азар: Мурињо ми испрати порака

Дерби

Куман: Мурињо треба да учи од Венгер

Екипа

Симеоне на местото на Мурињо?

МКД

Екипа Спортклуб Спорт365 SportMedia SportMedia Курир Вечер СуперСпорт

73 поврзани вести »

Металург поразен од Скјерн со гол во последната секунда

24 Вести - 11.10.2015

Македонскиот претставник во групата Д од ракометната Лига на шампиони, тимот на Металург попладнево со гол примен во последната секунда загуби на гостувањето во Данска од Скјерн со 20:19. Металург во првото полувреме имаше и три гола предност, а на ...

Видео:металург поразен од Скјерн 20:19 со звукот на сирената

Телма

Металург несреќно поразен од Скјерн

Утрински

Пораз на Металург 2 на гостувањето кај екипата на Пролет

РК Металург

Познати се составите за денешниот натпревар

РК Металург

Дерби РК Металург РК Металург РК Металург МКД Екипа Екипа Екипа

72 поврзани вести »

Косово оддамна урива цркви, како што денес тоа го прави ИСИС

Репортер - 11.10.2015

Српскиот премиер, Александар Вучиќ, испрати писмо до сите земји-членки на УНЕСКО, во кое тој изрази загриженост во врска со барањето за прием на Косово за членство на оваа организација. Писмото од премиерот Александар Вучиќ, до земјите-членки на ...

Рејтингот на српскиот премиер Александар Вучиќ е 37,38 проценти

Lider

Вучиќ: Да отидев во Елбасан, Србија ќе беше понижена

МКД

Тензии пред вечерачниот фудбалски меч меѓу Србија и Албанија

24 Вести

Рама се извини за инцидентот, но Вучиќ не патува во Елбасан

Утрински

Р.С.Европа МКД МКД Идивиди Алфа МК News МК News Спортклуб

69 поврзани вести »