TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-10-05 до 2015-10-11

Доделена државната награда „11 Октомври“

24 Вести - 11.10.2015

Државната награда „11 Октомври“ во областа на културата и уметноста денеска беше доделена на четворицата добитници во Собранието на Република Македонија. Добитници на наградата „11 Октомври„ за 2015 година се академик Митко Маџунков, писател, а во ...

Врачена државната награда „11 Октомври“

Утрински

Врачување на државната награда „11 Октомври“

Cooltura

Врачена државната награда „11 Октомври“

МКД

Врачување на државната награда „11 Октомври“

Алфа

Алфа Фокус +инфо А1 On А1 On Алфа Телеграф Телеграф

36 поврзани вести »

Стартува едукативната кампања на ЕВН – Македонија

Канал5 - 10.10.2015

Преку корисни совети до заштеда на електрична енергија. Стартуваше едукативната кампања енергетска математика. Истата ќе се реализира под мотото, „Иднината е јасна - енергетски ефикасна“ е финансирана од министерството за економија, агенцијата за ...

Нова едукативна кампања „Енергетска математика“

24 Вести

Тим на европската енергетска заедница следната недела доаѓа во Скопје

24 Вести

„Енергетска математика“ за енергетска ефикасност

Утрински

ЕВН Македонија со нов едукативен проект за енергетска ефикасност

Алсат-М

Утрински МКД Орбис +инфо +инфо Порта 3 Точка Фактор

53 поврзани вести »

Земјата си игра мижитатара: Каде се предвидуваат земјотреси?

Руска реч - 11.10.2015

Како резултат на набљудувањето на сеизмичката активност на регионот на кој се наоѓаат Курилите, Камчатка и Хокаидо, научниците дојдоа до сензационални откритија. Во периодот од 2016 до 2017 година на овие подрачја можат да се случат разурнувачки ...

Земјотрес во округот Анталија

+инфо

Земјотрес во Анталија

Точка

Умерен земјотрес ја погоди Анталија

Сител

Умерен земјотрес ја погоди Анталија

Press24

Нетпрес Курир Репортер Вечер Lider Телма Утрински МКД

35 поврзани вести »

ЕУ бара новиот Изборен законик да биде договорен денеска

Канал5 - 10.10.2015

Европската унија денеска изрази жалење за тоа што политичките партии во Република Македонија вчера не успеаја да се договорат за изборните реформи, јави дописникот на МИА од Брисел. Во име на Европската комисија, портпаролката Маја Коцијанчич ...

ЕУ:Новиот изборен законик денеска да биде договорен

Телма

Брисел бара новиот Изборен законик да биде договорен денеска

Утрински

ЕУ бара новиот Изборен законик да биде договорен денеска

МКД

ЕУ бара новиот Изборен законик да биде договорен денеска

Алфа

+инфо Идивиди Правдико Сител Сител Телеграф Фактор Локално

35 поврзани вести »

Нема договор за изборното законодавство

Р.С.Европа - 08.10.2015

Остануваат отворени низа клучни отворени прашања меѓу кои и прочистувањето на избирачкиот список и гласањето на дијаспората. Пропадна повеќечасовниот обид на меѓународните претставници македонските политичари да постигнат договор за изборните измени.

Милошоски: СДСМ се откажа од активната регистрација на гласачите

Фокус

Милошоски: Продолжуваат преговорите за изборното законодавство

24 Вести

Продолжуваат разговорите за измените во изборното законодавство

Алсат-М

Милошоски: Преговорите се прилично напорни

Р.С.Европа

Вест Утрински МКД А1 On Алфа Канал5 Канал5 Телеграф

34 поврзани вести »

Новиот Астон Мартин посветен на Џејмс Бонд

Вистина.мк - 11.10.2015

Само 150 автомобили од моделот Астон Мартин DB GT Bond Edition се произведени за вистинските колекционери кои ќе издвојат засега непознат износ пари. Љубовната приказна меѓу Бонд и Астон Мартин трае со години, а оваа ексклузивна едиција доаѓа како ...

Попрво би си ги пресекол вените, отколку пак да бидам Бонд

365

Колку луѓе има убиено Џејмс Бонд во сите филмови? (ВИДЕО)

МКД

Даниел Крег: Попрво би си ги исекол вените отколку повторно да го глумам Бонд

БркајРабота

Сите филмски убиства на Џејмс Бонд

Кајгана

Идивиди +инфо Шеталиште Либертас Fox.mk ЗаЗабава МКД Убавина и Здравје

50 поврзани вести »

Како Фолксваген ќе ја плати оштетата?

еМагазин - 11.10.2015

Фолксваген (ФВ) би можел да ги обештети сопствениците на дизел возилата со дефектни уреди за мерење на емисија на штетните гасови, веројатно во надомест за загубената вредност на автомобилот.

Како Фолксваген планира да плати отштета?

Fox.mk

Како Фолксваген планира да плати отштета?

Економија24

Како Фолксваген планира да плати отштета?

Lider

Афера Фолксваген: Ќе секнат милионите за ФК Волфсбург?

Deutsche Welle

Точка Телеграф Економија24 Fox.mk Денар Канал 77 Телма Deutsche Welle

50 поврзани вести »