TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Искусната Клејбанова ја прекина победничката серија на Ѓорческа

Дерби - 15.11.2015

Лина Ѓорческа не успеа повторно да ја освои двојната круна на фјучерсот во Анталија, откако денеска во финалето во сингл загуби од искусната Алиса Клејбанова. Русинката која своевремено беше и на 20 место на ВТА листата (21/02/2011) победи во еден ...

Ѓорческа не успеа во финалето во Анталија

Екипа

Ѓорческа со Приморац победнички во двојки на фјучрсот во Анталија

+инфо

Ѓорческа загуби во финале од Клејбанова во Анталија

Спортклуб

Анталија: Ѓорческа поразена во финалето од Клејбанова

Спорт365

SportMedia А1 On Канал5 Сител Lider Дерби Спорт365 Спорт365

48 поврзани вести »

Досега издадени 241.649 потврди за барање азил

А1 On - 13.11.2015

Во изминатото деноноќие издадени се потврди на вкупно 2.897 странски државјани, за искажана намера за поднесување барање за признавање право на азил, а вкупно досега издадени се 241.649 потврди.

Досега издадени 241.649 потврди за барање азил

Канал5

Досега издадени 241.649 потврди за барање азил

Сител

Досега издадени 241.649 потврди за барање азил

Денешен

Обновување на системот за азил

Оff.net

Lider Телеграф Здравство24 +инфо А1 On Сител Канал5 Денешен

32 поврзани вести »

Тешка сообраќајка во Чаир – Едно лице пренесено на Ургентен

МК News - 15.11.2015

Едно лице со потешки повреди со возило на Брза помош е префрлено во Ургентен центар после тешката сообраќајка што се случи вечерва околу 19.15 часот на крстосницата на улиците Втора Македонска бригада и Ќемал Сејфула, на самата граница на општините ...

Страотна сообраќајка во Чаир (ФОТО

+инфо

ОБНОВЕНО Тешка сообраќајка во Чаир (ФОТО)

+инфо

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир

Скопје инфо

Тешка сообраќајка во Чаир - Едно лице пренесено на Ургентен

Сител

За Се Курир Lider Телма 24 Вести Утрински Вест МКД

47 поврзани вести »

Генерален штрајк во Грција

Телма - 12.11.2015

Владејачката партија Сириза ги повика сите Грци да учествуваат во генералниот 24-часовен штрајк против политиката на штедење што самата ја спроведува, јави дописникот на МИА од Атина. Секторот на партијата задолжен за работничките прашања, издаде ...

Генерален штрајк во Грција

Нова ТВ

Ципрас ќе го почувствува гневот на улиците

Deutsche Welle

Генерален штрајк во Грција

24 Вести

Владејачката Сириза повикува на генерален штрај во Грција

Р.С.Европа

Алсат-М 365 МКД Тера +инфо Идивиди +инфо Точка

47 поврзани вести »

Времето денеска: Сончево и топло

24 Вести - 14.11.2015

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и претежно тивко. Изутрина по одделни котлини ќе има појава на слаба магла. Преку денот ќе има и мала до умерена облачност, а ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен ...

Времето денеска: Сончево со слаба облачност

Алсат-М

Сончево со температура до 24 степени

Популарно

Продолжува периодот на стабилно и суво време

OhridNews

Сончево со мала до умерена облачност

Кајгана

Скопје инфо Сител Локално Република Нетпрес Вистина.мк Денешен Курир

31 поврзани вести »