TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Металург го надигра тимот на Пролет

РК Металург - 15.11.2015

Во својот осми настап во македонската ВИП Суперлига, Металург дојде до осмата победа, овој пат против екипата на Пролет, со резултат 27:18 (11:6). Не постоеше никакво сомнение кому ќе му припаднат бодовите од денешната средба, бидејќи Металург е ...

Металург со победа против Пролет

Fox.mk

Металург 2 загуби на гостувањето кај Работнички

РК Металург

Градското дерби во Автокоманда

Алфа

Металург го надигра Пролет, Прилеп го преброди Радовиш

Спортклуб

Алфа Спорт365 SportMedia Дневник Дерби РК Металург РК Металург РК Металург

122 поврзани вести »

Ахмети:Извештајот е реална оценка за земјата

Телма - 11.11.2015

Претседателот на ДУИ Али Ахмети денеска го прими извештајот на ЕК за напредок на Македонија за 2015 година од амбасадорот на ЕУ Аиво Орав. Ахмети оцени дека извештајот е реално огледало на општата состојба во Република Македонија и претставува ...

Извештајот на ЕК - огледало или меки оценки на состојбите?

Телма

Ахмети: Извештајот е огледало на состојбите во земјава

Нова ТВ

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Алсат-М

Ахмети: Извештајот е реална оценка и обврска за земјата

Утрински

Р.С.Европа А1 On +инфо Точка Канал5 Телеграф Канал5 Сител

81 поврзани вести »

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ меѓусебно се обвинуваат за празни ветувања дадени пред народот

Нова ТВ - 15.11.2015

Никола Груевски ги троши последните 2 месеци од премиерскиот мандат во предизборни цели. Секој ден го слушаме Никола Груевски како празно ветува проекти и виртуелни инвестиции коишто не ги реализираше во изминатите 10 години, се вели во партиското ...

СДСМ: На Груевски не му требаа 10 години за парцелите на Водно

+инфо

СДСМ: Со празни ветувања ќе заврши мандатот на Груевски

+инфо

СДСМ: Граѓаните ги гледат своите празни паричници

+инфо

СДСМ: Празни ветувања на Никола Груевски

А1 On

А1 On А1 On Локално Бриф Репортер Репортер Репортер Канал 77

80 поврзани вести »