TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Усвоен пакет закони за имплементација на договорот од Пржино

Глас на Америка - 10.11.2015

Дебата имаше само за гласањето на дијаспората. Собранието пред полноќ го усвои пакетот закони договорени во Пржино. Пратениците по итна постапка ги изгласаа: Законот за основање Анкетна комисија која ќе ја истражува аферата за прислушувањето, ...

Охрабрување од Стејт департментот за напредокот во Македонија

Глас на Америка

Собранието ги донесе договорените Закони

Телма

Изгласани „Пакетот закони од Пржино“

Телма

Усвоени се законите за имплементација на "Пржино"

Нова ТВ

24 Вести Р.С.Европа Р.С.Европа МКД Тера +инфо МК News Кајгана

58 поврзани вести »

ВИДЕО: Македонија ја победи Црна Гора со 4-1. Прва победа по пауза од 13 месеци!

Турлитава - 15.11.2015

Фудбалската репрезентација на Македонија по пауза од 13 месеци конечно се радуваше на победа. Новиот селектор Игор Ангеловски имаше одлично деби на клупата на националниот тим кој го предводеше до триумф од 4:1 на пријателскиот дуел со Црна Гора на ...

Очекувам Црна Гора да добие покана за членство во НАТО

Вечер

Македонија не изненади сите – ја декласира Црна Гора!

Спортски

Головите од натпреварот Македонија-Црна Гора

Хитпортал

Како Македонија ја полнеше мрежата на Црна Гора (Видео)

Дерби

Екипа +инфо Кајгана Спорт365 Спортклуб SportMedia Спорт365 Спортклуб

80 поврзани вести »

(ВИДЕО) Стојановска: Искажуваме револт кон понижувачкиот статус на здравствените работници и соработници

А1 On - 12.11.2015

Докторката на дигестивна хирургија, Емилија Стојановска на денешниот протест на здравствените работници го изрази револтот кон понижиувачкиот статус на здравствените работници и соработници, како и против хајката против младите доктори за кои се ...

Лекари од Велес и од Штип ја потпишаа повелбата за заштита на угледот на лекарите

Сител

Лекарите од велешката болница ја потпишаа Повелбата за заштита на нивните права

Канал5

Битолските доктори ја поддржаа Повелбата на Министерството за здравство

Fox.mk

(ВИДЕО) Стојановска: Искажуваме револт кон понижувачкиот статус на здравствените работници и соработници

Репортер

Во Штип Тера Правдико Алфа Орбис Сител Нетпрес Курир

51 поврзани вести »

Врачени наградите „13 Ноември“ на Град Скопје за 2015 година (ФОТО)

МКД - 14.11.2015

Во Македонската опера и балет вчеравечер се одржа свеченоста по повод одбележување на Денот на ослободување на Скопје, 13 Ноември. На свеченоста градоначалникот на Скопје, Коце Трајановски на добитниците им ги врачи и годинешните традиционални ...

Врачена наградата „13 Ноември“

+инфо

Врачени наградите „13 Ноември„ на Градот Скопје

А1 On

Врачени наградите „13 ноември“ на град Скопје за 2015 година

Скопје инфо

Врачени наградите "13 ноември" на Град Скопје

Точка

Сител Канал5 Денар Макфакс Курир Пулс24 Телма 24 Вести

75 поврзани вести »