TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Тргна првиот нов електромоторен воз

Телма - 15.11.2015

Тргна кинескиот воз во Македнија. Прва дестинација Велес и прв патник премиерот Никола Груевски. Овој воз е дел од новите шест електро возови кои кога ќе пристигнат треба да ги заменат старите дотраени возови и локомотиви.

Новиот воз стаса на македонските шини

24 Вести

ФОТО: Промотивно пуштен во сообраќај новиот воз

Утрински

Груевски се повозе со новиот кинески воз и најави инвестиции во Железницата (ФОТО)

МКД

Пуштен во употреба новиот кинески воз на МЖ

Build

Тера Популарно МК News Кајгана +инфо А1 On +инфо +инфо

68 поврзани вести »

Потврдено: Еден од Терористите имал билет за мечот Франција-Гермнија (ВИДЕО)

СуперСпорт - 15.11.2015

Денеска се потврди дека еден од Терористите имал билет за пријателскиот меч помеѓу Франција и Германија кој се одигра на стадионот "Стад де Франс". Како што пишуваат француските медиуми, терористот стигнал до стадионот 15 минути по почетокот на ...

Чави случајно го избегнал хаосот на „Стад де Франс“

Дерби

Во чест на „триколорите“

Оn.net

Бомбаш се обидел да влезе на „Стад Д'Франс“, обезбедувањето спречило катастрофа

SportMedia

Еден од напаѓачите минале и низ Македонија?

Фокус

Телеграф Република Нетпрес 24 Вести СуперСпорт Вест СуперСпорт Дерби

67 поврзани вести »

Франција нема да се откаже од воздушните напади над „Исламска држава“

Локално - 15.11.2015

Франција ќе продолжи да нанесува воздушни напади на терористичката група “Исламска држава” во Сирија. Ова го изјави премиерот на земјата Маноел Валс, цитиран од “Ројтерс”. “Во следните денови ќе продолжиме да нанесуваме погоди во Сирија со цел да ја ...

Груевски изрази сочуство до францускиот премиер Валс

Телма

Мислите на македонскиот народ со француските граѓани

Телма

Телеграма со сочувство од Груевски до Валс

Нова ТВ

Сочуство од Ахмети до францускиот народ

Нова ТВ

Р.С.Европа Утрински Утрински МКД Алфа МК News Орбис +инфо

44 поврзани вести »

Во Охрид се дише

Р.С.Европа - 12.11.2015

Високиот процент на аерозагадување може да предизвика воспаление на дишните патишта, дури и кај здравите лица. За разлика од Тетово и Скопје, Охрид е идеално место за дишење чист воздух. Сериозно загрижувачки е податокот дека Тетово и Скопје се меѓу ...

Намалено загадувањето во Скопје - кои фактори влијаат на квалитетот на воздухот?

Скопје инфо

Скопје,Битола,Кичево и Тетово со над дозволени ПМ честички

Телма

ПМ честичките над дозволеното во Скопје, Битола, Кичево и Тетово

24 Вести

ПМ честичките над дозволеното во Скопје, Битола, Кичево и Тетово

Утрински

Алсат-М Популарно Алфа Здравство24 +инфо А1 On +инфо А1 On

43 поврзани вести »

Розберг втора година по Ред најбрз НА „Интерлагос“

Телма - 15.11.2015

Возачот на Мерцедес, Нико Розберг беше најбрз на претпоследната 18 трка во формула 1 шампионатот што се возеше за Големата награда на Бразил. Германецот на патеката „Интерлагос“ во Сао Паоло го повтори успехот од лани за петтата победа сезонава или ...

Розберг го освои Бразил

Утрински

F1: Розберг победи, Хамилтон втор

ЗаЗабава

Розберг запиша нова победа, овој пат во Бразил

СуперСпорт

Розберг победи во Бразил и го потврди второто место

Дерби

Авто Плус Екипа МКД +инфо Кајгана А1 On Спорт365 Идивиди

63 поврзани вести »