TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Автопатиштата се градат согласно утврдената динамика

Точка - 13.11.2015

Автопатиштата во земјава се градат согласно утврдената динамика. Во текот на вчерашниот ден премиерот Груевски изврши увид и во градежните активности што се во тек за изградбата на автопатот Охрид – Кичево во должина од 57 километри, со проектирана ...

Нема застој: Автопатите се градат според планираната динамика

Press24

Сите автопатишта се градат според предвидената динамика!

Пулс24

Модерна инфраструктура за поголема конкурентност

Економија24

Модерна инфраструктура за поголема конкурентност

Fox.mk

Пулс24 Build Спектра ТВ Курир Вечер Lider 24 Вести Утрински

61 поврзани вести »

„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо

Попара - 15.11.2015

Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по изведбата во живо во Кан, сите останаа зачудени затоа што ретко кој музичар звучи подобро на бина, отколку во студио.

Адел: Со солзи најавувам хит

Алфа

Адел: Со солзи најавувам хит

Популарно

Адел: Со солзи најавувам хит

А1 On

Адел: Со солзи најавувам хит

Сител

Вечер Репортер Lider Во Штип Утрински Хитпортал Хитпортал А1 On

58 поврзани вести »

ЖРК Вардар поразен во Ѓер со гол примен во последната секунда

+инфо - 15.11.2015

Женскиот ракометен македонски првак Вардар несреќно загуби синоќа на гостувањето во Угарија кај Ѓер со гол примен со звукот на сирената. До конечната победа од 28:27 во дуелот од 5.коло од Лигата на шампионите, Ѓер дојде со подобра игра во второто ...

Локе го сруши ЖРК Вардар

Кајгана

Овој ЖРК Вардар е на вистинскиот пат

Мак Ракомет

Вардарки поразени од Ѓер

Fox.mk

Радичевиќ: Ѓер ги казни нашите грешки

Дневник

Телма Утрински Хитпортал Дерби СуперСпорт Екипа МКД Екипа

57 поврзани вести »

Продолжува притисокот за федерализација на Македонија!

Вечер - 13.11.2015

Експертите предупредуваат дека сега во ситуација кога СДСМ се наоѓа пред извесен голем пораз на изборите во април, токму федерализацијата на Македонија е она што го нуди партијата. Според нив, на Бихаќка се подготвени да ја продадат Македонија само ...

Граѓаните гневни на срамните навреди од Героски (АНКЕТА)

Курир

Граѓаните гневни на срамните навреди од Героски

Пулс24

Граѓаните и бранителите жестоко против идеите за федерализација

Алфа

Продолжуваат реакциите по најавите на Героски и СДСМ за федерализација на Македонија

Сител

Алфа Сител Канал5 Курир Нетпрес Денешен Press24 Курир

38 поврзани вести »