TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-11-09 до 2015-11-15

Суспендирана руската атлетика

Спортски - 15.11.2015

Меѓународната атлетска федерација (IAAF) привремено го суспендираше Атлетскиот сојуз на Русија поради допинг скандалот. На состанокот на IAAF првремената суспензија на Русија била изгласана со 22 гласа „за“ и само еден „против“.

ИААФ ја суспендираше Русија!

Дерби

Шок за љубителите на спортот: Ќе ја исфрлат атлетиката од Олимпијадата во Рио?

SportMedia

Атлетиката ќе биде исклучена од Олимписките игри во Рио?

Шеталиште

Мутко: Обидите да се префрлат проблемите врз Русија се тренд во светот

Руска реч

СуперСпорт Утрински МКД +инфо Спорт365 Оn.net Алфа Сител

55 поврзани вести »

Собранието ќе ја продолжи 71.седница

Телма - 12.11.2015

Собранието на Република Македонија денеска треба да ја продолжи 71. седница со расправа по измените на Законот за задолжителни нафтени резерви, Законот за персоналниот данок на доход и на Законот за платниот промет, сите по скратена постапка.

Собранието изгласа неколку закони од финансиската сфера

24 Вести

Законот за амнестија и денеска на собраниски комисии, потоа на пленарна седница

+инфо

Собранието ќе ја продолжи 71. седница

А1 On

Собранието изгласа неколку закони од финансиската сфера

А1 On

Сител Канал5 Сител Бриф Репортер Fox.mk Курир Вечер

36 поврзани вести »

ТОП 5: Ова се најмодните пејачи на Скопски фестивал 2015!

Вистина.мк - 15.11.2015

Кога станува збор за сценскиот изглед на изведувачите, во домашните медиуми ретко ама најчесто можеме да прочитаме негативна критика за модниот избор на пејачите. Секако, критиката постои за да ја има и да ги подобри нештата кон повисоко ниво и ...

Сара Мејс незадоволна од жирито на Скопски: Не бев коректно оценета!

Вистина.мк

„Ај Кју“ со победа на Скопски

365

ФОТО: „Ај Кју“ победија на Скопски фестивал

Утрински

Ај Кју победија на Скопски фестивал

Хитпортал

Хитпортал Вест МКД Орбис Популарно RadioMk +инфо МК News

53 поврзани вести »

Еве како ќе се вика синот на Ким и Кајне

Канал5 - 15.11.2015

Познатиот пар и овој пат ќе се одлучи за необично име. Брачниот пар Канје Вест и Ким Кардашијан го очекуваат своето второ дете, а неодамна старлетата откри дека ќе роди син. Кога добија девојче со гордост ја известија јавноста дека ќе се вика Норт ...

Ким и Кање избраа име за синот

ЗаЗабава

Ким и Канје одбраа име за синот

+инфо

Ким и Канје одбраа име за синот

Fox.mk

Се соблече гола во стилот на Ким: Многумина коментираат дека е подобра од оргиналот…

Попара

ЗаЗабава Хитпортал БркајРабота Попара +инфо Точка think.mk Среќа.mk

53 поврзани вести »

Рондо и Вестбрук со трипл-дабл

Утрински - 14.11.2015

Расел Вестбрук со 21 поен, 17 скокови и 11 асистенции беше најзаслужен за победата на Оклахома против Филаделфија во еден од 11.те НБА натпревари одиграни ноќта петок кон сабота. Трипл-дабл ефект оствари и Ражон Рондо од Сакраменто во победата над ...

Кливленд и Леброн Џејмс до нова победа (видео)

ЗаЗабава

НБА: Кавалирси до победа во Њујорк, доминираа Вестбрук и Рондо

Хитпортал

Џејмс и Вилијамс за нова победа на Кливленд (Видео)

Дерби

Кливленд ја продолжи серијата победи (ВИДЕО)

МКД

Екипа Кајгана +инфо А1 On Pixel.mk Спортклуб SportMedia Спорт365

53 поврзани вести »