TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-02-16 до 2015-02-22

Хан за "Слободна Европа": Да бидеме амбициозни и трпеливи за да се реши кризата

Нова ТВ - 22.02.2015

Случајот «Пуч» е нешто многу сериозно и комесарот Јоханес Хан ја повтори уште еднаш препораката дека «работите треба да бидат разјаснети и истражени од оние луѓе кои правно се задолжени за таква процедура», вели Хан во интервјуто за Слободна Европа.

Одбиваме да бидеме попатен aн на комесарот Хан!

Либертас

Хан: Македонија е во длабока криза

Sky

Хан: Македонија е во длабока политичка криза

24 Вести

Хан: Македонија е во тешка политичка криза, потребна е независна истрага за прислушувањето

24 Вести

Телма Нова ТВ Р.С.Европа Р.С.Европа Призма Алсат-М МКД Дневник

278 поврзани вести »

Тема: Украина само делче од планот на Путин

Алсат-М - 22.02.2015

Европа мисли дека голем проблем и е Украина. Всушност, проблем и е Русија, или попрецизно: проблемот е Владимир Путин. Војната на Москва против Киев е само фрагмент од поголемата слика. Реваншизмот на рускиот претседател досега подалеку од Украина.

Украина е само делче од планот за играта на Путин

А1 On

Медиуми: Демонизирајќи го Путин, Западот ја прикрива сопствената „анексија“ на Украина

Руска реч

Сандеј Тајмс: Кремљ подготвува „нов Мајдан“ за Порошенко

Руска реч

Ќе има ли потреба од миротворци во Украина?

Република

Република еМагазин Вечер Вечер Falanga Deutsche Welle Алсат-М Алфа

191 поврзани вести »

Објавени видео снимки со Љубе Бошкоски за време на кампањата во 2011-та година

24 Вести - 22.02.2015

Неколку интернет-портали и национални телевизии објавија видеа, за кои, како што тврдат, ги нашле на „Јутјуб“, а во кои лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски за време на изборната кампања во 2011-та преговара со човек на кој му е ...

„Бомби“ на Јутјуб ја подгреваат кризата и со „продажба на името“

Deutsche Welle

ОМ: Снимката е доказ дека Бошкоски е наместен

Фокус

Спасов: ТВ Сител останува продолжена рака на полицијата

Локално

Ало бандо криминална!

Локално

Алфа Фама Бриф А1 On А1 On +инфо +инфо Press24

126 поврзани вести »

Заедничка владина седница на Србија и Словенија

Точка - 20.02.2015

Во Љубљана денеска ќе се одржи заедничка седница на владите на Србија и Словенија, јавува Танјуг. Премиерот на Србија Александар Вучиќ по седницата ќе се сретне и со претседателот на Словенија Борут Пахор.

Вучиќ: Многу можеме да научиме од Словенија

Канал5

Заедничка владина седница на Србија и Словенија

Нетпрес

Вучиќ: Не се мешам во работата на медиумите

Фокус

Вучиќ: Не се мешам во работата на медиумите

Локално

Falanga 24 Вести 24 Вести Вест Нова ТВ Вест Телма Вест

118 поврзани вести »