TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Најмалку десет лица загинаа во нелетот на Метју во САД

24 Вести - 09.10.2016

Најмалку десет лица загинаа во американските сојузни држави Флорида, Северна Каролина и Џорџија во налетот на ураганот Метју, јавија американски медиуми. Метју вчера мина покрај бреговите на едни од најстарите и најисториските градови на САД, Савана ...

Петнаесет загинати по ураганот Метју во Северна Каролина

24 Вести

Ураганот Метју во САД: 11 загинати во три федерални држави

Нова ТВ

Метју предизвика поплави во Северна Каролина и Вирџинија

Р.С.Европа

Најмалку десет лица загинаа во нелетот на Метју во САД

Идивиди

+инфо Тера Кајгана А1 On Кајгана +инфо Сител Вест

315 поврзани вести »

За поголема доверба од граѓаните – СЈО мора да биде поефикасно

ТВ21 - 09.10.2016

Специјалното јавно обвинителство треба да излезе и да и’ каже на јавноста за тоа кој прислушувал во Македонија, смета адвокатот Александар Наков. Според него, тоа е првата и најважна работа што треба да ја сторат специјалните обвинители за да ја ...

Собраниски патрдии

Нова ТВ

Правни последици од евентуалното укинување на СЈО

Локално

Правни последици од евентуалното укинување на СЈО

Репортер

Правни последици од евентуалното укинување на СЈО

Либертас

Фокус Локално Слободна Бриф Мета 24 Вести Алсат-М Призма

157 поврзани вести »

Не очекува врнежлив период

OhridNews - 09.10.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд. Максималната дневна температура во Охрид ќе достигне до 18 ...

Сончево со умерена облачност и температура до 20 степени

Канал5

Сабота, 282-иот ден во годината

Канал5

Повторно дожд, но во кое време од денот?

За Се

Погледнете какво време не очекува до крајот на октомври

Скопје инфо

Р.С.Европа МКД Кајгана А1 On Фокус Точка Курир Сител

156 поврзани вести »

Крајот на претседателските надежи на Трамп?

Телма - 09.10.2016

Навредливите коментари за жените на Доналд Трамп по се изгледа беа последната капка во и така веќе преполната предизборна чаша на републиканците. Милијардерот никогаш не важеше за сериозен кандидат но успеа да помине преку сите недостатоци и да ја ...

Влијателни републиканци му вртат грб на Трамп пред изборите

Нова ТВ

Републиканците му ја откажуваат подршката на Трамп во пресрет на дебатата

Р.С.Европа

Распад кај републиканците, му го вртат грбот на Трамп, го бараат Пенс

МКД

Роберт де Ниро: "Доналд Трамп е срам за државата"

Факултети

А1 On Тера Сакам да кажам Panika.be +инфо +инфо Радио МОФ Сакам да кажам

157 поврзани вести »