TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Тајсон Фјури му нанесе голема штета на боксот

Вечер - 07.10.2016

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија, Украинецот Владимир Кличко, го обвини актуелниот првак Британецот Тајсон Фјури, дека ја нарушил репутацијата на боксот со неговите коментари, повлекувања и признанија за користење кокаин.

Нов проблем за Тајсон Фјури!

СуперСпорт

Кличко: Фјури го влечка боксот низ кал

SportMedia

Владимир Кличко: Фјури го влечка боксот низ кал

IPON

И вториот примерок на Тајсон Фјури е позитивен на кокаин!

IPON

Локално Стандард Стандард СуперСпорт Екипа МКД Спортклуб Кајгана

45 поврзани вести »

Червар: Мислевме дека сме блиску до пресврт против Чеховски, но..

Спортклуб - 08.10.2016

Екипата на Металург беше поразена по втор пат во ЛШ сезонава, овој пат од екипатана Чеховски Медведи. Лошиот почеток на натпреварот беше кобен за избраниците на Лино Червар, која подоцна не можеа да ја контролираат, па противникот лесно го приведе ...

Червар: Не одигравме цврсто и концентрирано докрај...

Н.Македонија

Червар: Сменетата одбрана даде резултат, пресврт беше така блиску…

Екипа

Червар: Бевме блиску до пресврт во еден момент, но...

Gol.mk

Арсиќ: Поразите од Чеховски и Татран се лекција за овој млад Металург

Gol.mk

МКД Екипа Екипа +инфо +инфо А1 On А1 On А1 On

45 поврзани вести »

Заев ја честиташе еврејската Нова Година

+инфо - 03.10.2016

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на сите граѓани од еврејската заедница им го честита големиот празник, еврејската Нова Година Рош-Хашана. Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на сите граѓани од еврејската заедница им го честита големиот празник, еврејската Нова ...

Честитка од Заев по повод Еврејската Нова година

А1 On

Честитка од Божиновска по повод еврејскиот празник Рош Ашана

А1 On

Честитка од Божиновска по повод еврејскиот празник Рош Хашана

ТВ21

Димитриев испрати честитка до еврејската заедница по повод Рош – Хасана

А1 On

Сител Сител Телеграф Сител Курир Н.Македонија Сител Курир

30 поврзани вести »