TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Што ако детето има проблем со наставникот

Мама365 - 09.10.2016

Децата често имаат негативен став спрема некој наставник, посебно ако тој предава предмет кои тие не го сакаат или го заменил наставникот кој детето го сакал. Иако можеби наставникот е одличен педагог и супер си ја врши работата, детето ќе смета ...

Бидете поддршка нa детето ако има проблем со наставникот, но бидете и неутрални

Мама365

Успехот на училиште започнува од дома

Факултети

Тетовските гимназијалци чекаат да се реконструира старото медицинско училиште

Фокус

Привремено решение за тетовските гимназијалци

Слободна

24 Вести 24 Вести Факултети А1 On +инфо Радио МОФ Сакам да кажам +инфо

83 поврзани вести »

Од утре заладување и температури под нулата

Алсат-М - 09.10.2016

Променливо време со врнежи и утрински температури под нулата не очекуваат следната недела, најавуваат од Управата за хидрометеоролошки работи . На почетокот од неделава дел од државата ќе биде зафатена од обилни дождови кои ќе траат до четврток.

Денеска сончево, утре дожд

Фокус

Сончево со малку облаци

+инфо

Утре претежно облачно со дожд

Здравство24

Времето утре во Македонија со нови промени

Сител

Телеграф Сител Локално МетеоПро Фактор Република Скопје инфо Press24

75 поврзани вести »

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе се соочи со народот...

Н.Македонија - 08.10.2016

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ќе се соочи со народот Целата јавност беше сведок дека токму ВМРО-ДПМНЕ инсистираше и инсистира на избори како единствен начин за излез од кризата во која СДСМ ја втурна Република Македонија, се вели во реакцијата со која ВМРО-ДПМНЕ ...

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ се обидува да избега од избори...

Н.Македонија

Киднапирање на СДСМ или враќање на старите вредности?

Република

Киднапирање на СДСМ или враќање на старите вредности?

Пулс24

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ со меѓусебни обвинувања кој бегал од избори

Р.С.Европа

МКД Фокус +инфо А1 On А1 On Вест Сител Телеграф

69 поврзани вести »

Блокирана сметката на „Финзи“, заглавени 650.000 евра

Репортер - 08.10.2016

Блокирана е сметката на фирмата „ Финзи “ која што беше вклучена во случајот „Трезор“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Директорот на „Финзи“ Коста Крпач, според обвинителството, изврши самоубиство во април годинава, a газдата на „Финзи“ е ...

СЈО: Блокирана сметката на „Финзи“

24 Вести

Блокирана сметката на Финзи, чиј управител уште е застреланиот Крпач- истрага Трезор на СЈО

Телма

Блокирани сметките на фирмата „Финзи“ во случајот „Трезор“

24 Вести

Блокирана сметката на „Финзи“ во случајот „Трезор“

Нова ТВ

Алсат-М Р.С.Европа Призма МКД ТВ21 Правдико Кајгана +инфо

63 поврзани вести »