TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

На АП Криволак заврши „Македонски Блесок – 12“

А1 On - 07.10.2016

Припадниците на декларираната ренџерска чета (рч) со демонстрација на постапките на показната вежба со боево гаѓање „Ренџерски вод во реакција и извлекување од контакт“, која денеска се реализира на Армискиот полигон (АП) „Криволак“ во рамки на ...

Ден за високи гости на „Македонски Блесок-12“

ТВ21

Ден за високи гости на „Македонски Блесок-12“

А1 On

Показни вежби за високи гости во рамки на „Македонски блесок-12“

Точка

„МАКЕДОНСКИ БЛЕСОК 12“: Ден за високи гости на воената вежба

Телеграф

Алфа Сител Точка Курир Н.Македонија Телеграф Сител Курир

60 поврзани вести »

Вентура: Среќата не е пресудна, туку напорната работа

Екипа - 09.10.2016

Италија, по „италијански рецепт“ се провлече во Скопје и успеа да победи со 2-3, со гол во судиското продолжение. Селекторот на „аѕурите“, Џампјеро Вентура, секако, е задоволен од триумфот, иако признава дека е остварена на многу, многу тежок начин.

Буфон: Нека продолжи постот на Пандев

А1 On

Нешто не штима и со импозантна серија од 52 меча без пораз - Италијанските медиуми грмат: Вентура вака не оди!

SportMedia

Ангеловски: Респект за Италија, но Македонија си има свои сметки

SportMedia

Ќе има ли кој да даде гол за Италија?

SportMedia

SportMedia Дерби Gol.mk SportMedia Gol.mk Сител Канал5 Телеграф

89 поврзани вести »

Уставниот суд одлучи да не расправа за аболицијата

24 Вести - 05.10.2016

Уставниот суд одлучи да не расправа за веќе поништените помилувања. Судиите оценија дека одредбите се надвор од правниот поредок и не можат да бидат предмет на оценување на уставноста. Иницијативата за оценување на уставноста беше поднесена по ...

Уставен суд - аболицијата на Иванов не е во правниот поредок

Телма

Уставиот суд ја отфрли аболицијата на Иванов

Телма

Уставниот суд нема да ја оценува аболицијата на Иванов

Нова ТВ

Уставен суд ќе расправа за помилувањата од претседателот Иванов

Алсат-М

Р.С.Европа Алсат-М МКД Идивиди Правдико +инфо ТВ21 Кајгана

56 поврзани вести »

Ќе дозволи ли Хан ново одложување на изборите?...

Н.Македонија - 07.10.2016

Се очекува дека еврокомесарот Јоханес Хан овој пат ќе изврши силен притисок договореното, и во делот на политичката и во делот на правната разврска на политичката криза, доследно да се испочитува,со евентуално мало одложување во однос на ...

Анализа: Посетата на Хан- порака да се почитува договореното

МРТ

Еврокомесарот Хан повторно во Скопје

Глас на Америка

Хан во Скопје идниот петок

Телма

Еврокомесарот Хан на 14 октомври доаѓа во Скопје

24 Вести

Телма Нова ТВ Р.С.Европа Deutsche Welle Р.С.Европа МКД ТВ21 Тера

55 поврзани вести »

Лавров: САД се закана за безбедноста на Русија

Нова ТВ - 09.10.2016

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека САД преземаат “агресивни чекори” што претставуваат заканува за националната безбедност на Русија. “Ние сме сведоци на фундаментална промена на околностите и оти станува збор за ...

Лавров:Чекорите на САД се закана за безбедноста на Русија

Р.С.Европа

Лавров: САД нема да прифатат воено сценарио во Сирија

А1 On

Лавров: САД нема да прифатат воено сценарио во Сирија

+инфо

Лавров: САД нема да прифатат воено сценарио во Сирија

Алфа

Сител Локално Репортер Стандард Фактор Макфакс Либертас Точка

81 поврзани вести »