TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Катица Јанева може да зема пари од граѓаните, а медиумите не смеат да ја критикуваат-нов обид за цензура на АВМУ

Република - 09.10.2016

Дали Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги потврди дека Специјалното јавно обвинителство е дел од кампањата со тоа што најголем акцент во предизборното следење на медиумите е ставен токму на Катица Јанева? Ова прашање се наметнува ...

Нов обид за цензура на АВМУ: Катица Јанева може да зема пари од граѓаните, а медиумите не смее критички да ја опсервираат

Курир

Нов обид за цензура на АВМУ: Катица Јанева може да зема пари од граѓаните, а медиумите не смее критички да ја опсервираат

Press24

АВМУ со нов обид за цензура: Јанева може да зема пари од граѓаните, а медиумите не смеат критички да ја опсервираат

Пулс24

АВМУ со нова опрема за мониторинг

Телма

МКД Тера Популарно Идивиди Капитал +инфо А1 On А1 On

43 поврзани вести »

Душебаев: Со добра одбрана до нова победа против Целје

МКД - 09.10.2016

Алекс Душебаев очекува потежок натпревар против Целје од оној во СЕХА лигата, но верува дека Вардар со целиот плен ќе се врати и од ова гостување. Вардар вечерва со почеток од 18:30 часот му гостува на Целје, овој пат во натпревар од Лигата на ...

Вардар сака реприза, а Целје одмазда за СЕХА

Екипа

Вардар очекува посериозен отпор од Целје, но и нова победа

МКД

Три од три за Вардар, „црвено-црните“ одново го добија Целје

МКД

Вардар му зеде мерка и на Целје за трета победа во ЛШ

Екипа

Вардар Вардар Спортклуб Спортклуб Gol.mk Gol.mk SportMedia SportMedia

64 поврзани вести »

Пандев vs Буфон – приказна која трае: Горан го посакува седмиот гол против големиот Џиџи!

Екипа - 09.10.2016

Горан Пандев против Џанлуиџи Буфон. Уште една епизода вечерва на националната арена „Филип Втори“ во Скопје од долгата меѓусебна приказна која трае години наназад низ Серија А. Пандев против Буфон, за првпат на мегдан во репрезентативни дресови, но ...

Од автограми и фотографии, Буфон на крајот остана по гаќи (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа

Буфон искрен: Добивме повеќе отколку што заслуживме…

Екипа

Го соблекоа, Буфон остана по гаќи

Тера

ФОТО: Скопско утро со тренинг на Италија

Идивиди

Спортклуб Тера SportMedia SportMedia SportMedia Gol.mk Спортклуб Сител

63 поврзани вести »

Мареј до нов пехар со 60. победа во 2016 година

Екипа - 09.10.2016

Енди Мареј го продолжува „ловот“ на Новак Ѓоковиќ и првото место на АТП-листата откако британскиот тенисер стигна до пехарот на турнирот во Пекинг. Вториот светски рекет за ривал во големото финале го имаше Григор Димитров, совладувајќи го ...

Енди Мареј го освои Пекинг

МКД

Мареј триумфира во Пекинг

А1 On

Шпанецот сепак освојува титули: Надал триумфираше во дубл во Кина

Дерби

Мареј на врвот во Кина

SportMedia

Gol.mk Спортклуб Gol.mk Спортклуб Сител Н.Македонија Курир Алфа

62 поврзани вести »

Бизнис со струја

24 Вести - 08.10.2016

Влегувањето на СЈО во ЕЛЕМ и РЕК Битола ги отвора дилемите за начинот на кој енергетските власти работеле во бизнисот со струја. Се испитуваат тендери, зделки во непосредни спогодби. Обвинителите веќе со месеци се во Електраните.

СЈО влегува и во ЕЛЕМ

Локално

Кого брка СЈО во РЕК Битола?

Фактор

По РЕК Битола, СЈО влезе и во ЕЛЕМ?

еМагазин

СЈО влезе и во ЕЛЕМ

24 Вести

24 Вести Алсат-М Фокус +инфо ТВ21 +инфо Фокус ТВ21

40 поврзани вести »