TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Си замина вечното девојче Љупка Димитровска...

Н.Македонија - 06.10.2016

„Ѕвона ѕвонат“, со која Љупка победи на „Макфест“ 1990 година е една од најубавите песни на фестивалот испеани досега „Ѕвона ѕвонат“, „Бенг бенг“, „Године нису важне“, „Та твоја барка мала“, „Bay, bay“, „Чибу чиба“, „Нема више љубави“ и многу други, ...

Почина легендарната македонска пејачка Љупка Димитровска

Хитпортал

Почина легендарната македонска пејачка Љупка Димитровска

ЗаЗабава

Почина Љупка Димитровска

Факултети

Почина Љупка Димитровска (ВИДЕО)

Популарно

Тера Убавина и Здравје Сакам да кажам Fashionel Алфа Сител Канал5 Орбис

59 поврзани вести »

Мизерија од Аеродром: Скапите ѕвезди од МЗТ по три кола имаат кош-разлика -74

Спортклуб - 06.10.2016

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје го има убедливо најлошиот старт во сезоната во АБА лигата откако пред четири години почна да учествува во ова натпреварување. Точно е тоа дека распоредот не му беше наклонет и во првите три кола играше со ...

Дебакл на МЗТ во меч со Партизан

Телма

МЗТ Скопје декласиран од Партизан

24 Вести

АБА“ дебакл: Партизан го „преслуша“ МЗТ Скопје со 31 кош

Нова ТВ

Дебакл во Јане Сандански – МЗТ Скопје лесен залак за Партизан

СуперСпорт

Екипа МКД Екипа МКД Екипа Спортклуб ТВ21 +инфо

59 поврзани вести »

Седници на три собраниски комисии...

Н.Македонија - 07.10.2016

Седници на три собраниски комисии Во Собранието на Република Македонија денеска седници ќе одржат Комисијата за прашања на изборите и именувањата, Комисијата за финансирање и буџет и Законодавно-правната комисија.

Седници на три собраниски комисии во Собранието

Press24

Седници на три собраниски комисии

Либертас

Седници на две собраниски комисии

+инфо

Седници на две собраниски комисии...

Н.Македонија

МРТ Репортер Press24 24 Вести МКД Кајгана Правдико ТВ21

39 поврзани вести »

Среќен роденден Андреа

Вардар - 09.10.2016

Женски ракометен клуб Вардар Пивотменот на нашата екипа, Андреа Човиќ денеска го прославува својот 23 роденден. На Андреа и посакуваме многу среќа, успех и здравје во кариерата и животот. Среќен роденден Андреа! недела, 9 октомври 2016 - 09:14 ...

Резултати од третото коло од детската лига

Вардар

Младинците и кадетите со убедливи победи

Вардар

Вардар СЦЈС без проблеми до бодови против Прилеп

Вардар

Кадетките на Вардар СЦЈС лесно го декласираа тимот на Преспа Нова

Вардар

Gol.mk Gol.mk Екипа Вардар Вардар Вардар Вардар Вардар

58 поврзани вести »

Западно-балканската мигрантска се прошири и на Бугарија

Алфа - 08.10.2016

Триста илјади мигранти пристигнале во Европа во 2016 година, од кои 170.000 преку Грција, е официјалната бројка на Меѓународната организација за миграција. Триста илјади мигранти пристигнале во Европа во 2016 година, од кои 170.000 преку Грција, е ...

Над 314. 000 мигранти пристигнале во ЕУ од почетокот на 2016 година

Стандард

Мигрантите кои маршираа до Унгарија, вратени во Белград

Р.С.Европа

Интегрирани европски безбедносни сили...

Н.Македонија

Протестен марш на мигранти низ Србија

Телма

Стандард Фактор Пулс24 Идивиди А1 On Кајгана +инфо +инфо

58 поврзани вести »

Герила во Велес: „Затвор за фамилијата“

Нова ТВ - 09.10.2016

Велешки активисти, ја искористија познатата локална манифестација „Питијада“ и синоќа на зградата веднаш до бината поставија огромно платно на кое пишуваше „Затвор за Фамилијата“. Транспарентот на кој иако немаше испишано имиња, јасно алудира на ...

Герила во Велес:"Затвор за фамилијата"

Р.С.Европа

Герила акција во Велес: „Затвор за Фамилијата“

А1 On

Жељко Јоксимовиќ го запали Велес, 70.000 луѓе вчера на Питијада (ФОТО)

Турлитава

Герила акција во Велес: „Затвор за Фамилијата“

+инфо

Радио МОФ Телеграф Курир Телеграф Сител Канал5 Локално Фактор

38 поврзани вести »

КОНТРАСПИН: Пелети – Трајановски сака со „рипче да фати крапче“

Репортер - 08.10.2016

Пишува: Теофил Блажевски Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски најави субвенции на Градот за сите заинтересирани граѓани да ги заменат своите печки на дрва со нови што ќе користат пелети, притоа тврдејќи дека со тоа ќе се придонесе за ...

(ВИДЕО) Северина ќе ви објасни што се тоа пелети

За Се

Северина ќе ви објасни што се тоа пелети (ВИДЕО)

Република

Чисто и евтино греење на семки од овошје и остатоци од жито!?

+инфо

Субвенциите за греење на пелети ќе ја намалат загаденоста и до 50 отсто

Точка

Нетпрес Lider Либертас МКД Build Здравство24 +инфо Идивиди

56 поврзани вести »