TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-10-03 до 2016-10-09

Колку работни места отвори Канада во септември?

Фактор - 08.10.2016

Канада во септември отвори 67.000 работни места, највеќе во последниве четири години, но стапката на невработеност остана иста 7%. Се работи за работни места со скратено работно време. Економистите предвидуваа дека ќе бидат отворени само 7.500 ...

Во САД пораснале и невработеноста и платите

Глас на Америка

Штип втор град по слободни работни места

БркајРабота

Штип втор град по слободни работни места

А1 On

Штип втор град по слободни работни места

Сител

Курир Алфа Сител Позитив.мк Фактор Press24 Вечер Вечер

51 поврзани вести »

Американскиот кошаркар Мур починал од природна смрт

Кајгана - 06.10.2016

Американскиот кошаркар Камерон Мур, кој во вторникот колабираше на тренингот на АВ Охрид, починaл од природна смрт, покажаa резултатите од обдукцијата. „Се работи за природна смрт која што настапила околу 21.30 на терените на СРЦ ‘Билјанини извори’ ...

Кошаркарот Мур починал од природна смрт

Тера

Американецот Камерун Мур починал од природна смрт

Gol.mk

Американски кошаркар почина на прв тренинг

Телма

Трагедија во Охрид: Американски кошаркар почина на прв тренинг

Нова ТВ

СуперСпорт Екипа МКД МКД МКД Екипа Идивиди +инфо

50 поврзани вести »

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност

Р.С.Европа - 09.10.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и во ноќните часови ќе има и врнежи од дожд. Температурата ќе се движи од 13 до 24 степени.

Сончево со температури до 24 степени

МКД

Сончево со мала до умерена облачност

Тера

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер

Популарно

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб јужен ветер

А1 On

+инфо Канал5 Телеграф Курир Скопје инфо Мета Нетпрес Press24

32 поврзани вести »

А во автобус не можат да стојат: Пензионери се степаа среде улица

БркајРабота - 08.10.2016

Ова видео е само доказ дека пензионерите имаат повеќе енергија отколку што сите мислат. Инцидентот во кој учествуваат двајца дедовци се случил пред една австриска болница. Тие изгледаат доста жестоко и неуморно си разменуваат клоци и тупаници.

Две признанија за „Нова Македонија“...

Н.Македонија

А ВО АВТОБУС НЕ МОЖАТ ДА СТОЈАТ: Пензионери се степаа пожестоко од ММА-борци (ВИДЕО)

Телеграф

Пензионерите повторно на бесплатен викенд во Охрид

Спектра ТВ

Како до поголема пензија?

Фактор

Здравство24 Сител Точка Точка Канал5 Курир За Се Република

47 поврзани вести »

Како до поефикасен безбедносно-разузнавачки систем...

Н.Македонија - 06.10.2016

Според експертите, нема реална опасност од влошување на безбедносната ситуација во земјава, но, сепак, неопходно е да дојде до превентивно рестартирање на безбедносниот капацитет на државата Бегалската криза, променливите форми на насилен ...

Дебата за безбедносниот систем и справувањето со кризи

24 Вести

Ѓуроски: Безбедносниот систем е на апарати за вештачко дишење

24 Вести

Тајните служби треба да бидат под надзор на граѓаните

Нова ТВ

Дебата за безбедносниот систем и справувањето со кризи

А1 On

А1 On +инфо Фокус Курир Канал5 Сител Алфа Канал5

31 поврзани вести »