TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Формирана регионалната боксерска Супер лига, Вардар македонски претставник!

IPON - 13.11.2016

На состанокот во Скопје во петокот претставниците боксерските федерации од поранешна Југославија дадоа согласност за формирање на регионална боксерска лига која ќе се вика „Супер лига“, а Македонија ќе ја претставува Вардар.

Спортски манифестации по повод 13 Ноември

За Се

Јанески го освои Златниот гонг

Телма

Гоце Јаневски го освои „Златниот гонг“ за 2016 година

Екипа

Спортски манифестации по повод 13 Ноември

+инфо

+инфо А1 On Дерби Н.Македонија Курир IPON IPON Вечер

46 поврзани вести »

Монпелје ги искористи сите грешки...

Н.Македонија - 12.11.2016

Покажавме дека можеме да се справиме со Монпелје, со тоа што успеавме да намалиме на два гола разлика, но немавме сили и искуство за нешто повеќе, рече тренерот на Металург, Червар, по поразот дома со 24-30 во 6-то коло на ЛШ, во меч во кој Металург ...

Червар: Нè понесоа емоциите, а не разумот

Дерби

Металург загуби -Вардар утре го пречекува Киелце

Алфа

Червар: Загубивме енергија во второто полувреме

Нова ТВ

Ракомет, ЛШ: Металург немоќен против Монпелје

Нова ТВ

СуперСпорт Екипа МКД МКД Екипа Екипа Кајгана Gol.mk

44 поврзани вести »

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

А1 On - 12.11.2016

Новоизбраниот претседател на САД Доналд Трамп го именуваше за шеф на тимот за транзиција својот кандидат за потпретседател Мајк Пенс, познат по добрите врски во Вашингтон. Досега таа функција ја извршуваше гувернерот на Њу Џерси Крис Кристи, кој ...

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

+инфо

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Курир

Трамп го именуваше Пенс за шеф на тимот за транзиција

Сител

Трамп го именуваше Пенс на чело на својот преоден тим, ги оствари првите меѓународни контакти

Макфакс

Lider Либертас +инфо А1 On А1 On А1 On +инфо Телеграф

44 поврзани вести »

Хелсиншкиот комитет го одржа осмиот марш на толеранција

Телма - 13.11.2016

Под мотото „Омразата е слабост“, Хелсиншкиот комитет денес го одржа осмиот по ред Марш на толеранција. Mаршoт кој годинава се организира порано од вообичаеното, беше посветен на говорот на омраза против ранливите групи и поединци чии права се ...

Марш на толеранцијата-„ Омразата е слабост“

24 Вести

Видео: Јавните личности против говорот на омраза

Нова ТВ

Осми Марш на толеранција – „Омразата е слабост“

Нова ТВ

Марш на толеранцијата: Омразата е слабост

МКД

Радио МОФ Фокус +инфо Радио МОФ Сакам да кажам ТВ21 Сител Локално

29 поврзани вести »