TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Факти удавени во „поплавите“ во Стајковци

СПФМ - 10.11.2016

[ Рецензија: „Стајковци пак плива во вода, а власта си свирка и чека избори“] Насловот на текстот што го рецензираме е тенденциозен и дезинформирачки, бидејќи алудира на тоа дека жителите на Стајковци повторно се поплавени поради врнежите на 8 ...

Силно невреме во Албанија

24 Вести

Албанија ја зафати големо невреме

Курир

Силно невреме во Албанија, тројца мртви: Ветерот дувнал човек од кров

Точка

Албанија: Најмалку три жртви во поплавите

Локално

Локално Нетпрес Press24 Република За Се Фактор Пулс24 24 Вести

118 поврзани вести »

Анализа на извештајот на ЕК: Загрижувачки пораки од Брисел

Телма - 10.11.2016

Заклучокот на Брисел дека Македонија назадува најмногу во регионот додека нашите соседи напредуваат кон Европската Унија е убедливо најзагрижувачки досега. Препораката за започнување преговори која практично е замрзната од лани, сега едвај се ...

ЕК ќе го објави извештајот за напредокот на Македонија

24 Вести

ЕУ повторно со условена препорака за Македонија

Глас на Америка

ЕК: Примената на “Прибе” услов за препораката

Нова ТВ

ЕК со извештај за напредокот на земјите кандидати

Р.С.Европа

Deutsche Welle МКД Правдико Правдико А1 On ТВ21 Кајгана Тера

77 поврзани вести »

Денот „Д“ за вработените во „Утрински весник“

Радио МОФ - 11.11.2016

Откако новинарите од „Утрински весник“ не попуштија пред ултиматумот „10 да си заминат, или затворање на весникот“, туку јасно кажаа дека ниту еден вработен не смее да биде отпуштен, денес се чека на некој став или можно решение за ситуацијата и од ...

До избори нема да има откази во „Утрински“

+инфо

До избори нема да има откази во Утрински весник

Канал 77

ЗНМ и Синдикатот повикаа на отпор против отпуштањето новинари

24 Вести

МПМ се предомисли, нема да брка новинари од „Утрински весник“

24 Вести

Нова ТВ Нова ТВ Deutsche Welle Р.С.Европа МКД Сакам да кажам +инфо Фокус

71 поврзани вести »