TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Ирачките сили го зазедоа древниот град Нимруд

А1 On - 13.11.2016

Силите на ирачката Влада го зазедоа Нимруд, древен асирски град што Исламска држава (ИД) го освои пред две години, денеска соопшти ирачката војска. Градот се наоѓана околу 30 километри од Мосул, град што ирачките сили, исто така, се обидуваат да го ...

Ирачките сили го зазедоа древниот град Нимруд

Курир

Ирачките сили го освоија градот Нирмуд

Позитив.мк

Ирак го зазеде древниот град Нимруд

Нетпрес

Ирачките сили го зазедоа древниот град Нимруд

Телевизија Нова

Либертас МКД А1 On Сител Телевизија Нова +инфо Н.Македонија Локално

81 поврзани вести »

Панчевски: Останувам исправен, независен и непристрасен

Press24 - 12.11.2016

Кривичната пријава која против мене ја поднесе судијата Иван Џолев, само ги надополнува препораките на Прибе преку кои треба да се доживее катарза и прочистување на судството во Македонија од сите оние кои плукаат без ниту еден аргумент и пакуваат ...

Панчевски: Џолев влијае на изборот за нов претседател на кривичен

24 Вести

Што содржи тужбата на Џолев против Панчевски

Телма

Кривичниот суд како „панцир“ на Владимир Панчевски

Deutsche Welle

Документот со кој Панчевски му влијаел на судијата Џолев ФОТО

+инфо

ТВ21 Фокус Фокус Фокус Н.Македонија Телеграф Локално Локално

53 поврзани вести »

Внимателно изнесени податоци за терористите

Телма - 11.11.2016

Колку терористичката закана која ја објави директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков е сериозна и дали може да се повтори. Професорот на Факултетот за безбедност Злате Димовски оценува дека апсењето на двајца македонски државјани како ...

Уапсени двајца терористи од Арачиново

Тера

Чавков: Спречен терористички напад

Телма

Уапсени две лица кои планирале терористички напади во Македонија

Нова ТВ

БЈБ уапси две лица во Скопје при антитерористичка операција

Алсат-М

Р.С.Европа МКД Популарно БркајРабота Правдико Идивиди Фокус ТВ21

53 поврзани вести »

Средба на претседателот Иванов со американскиот амбасадор Бејли

Канал5 - 10.11.2016

Билатералните односи меѓу Македонија и САД, актуелните состојби во двете земји, како и состојбите во поширокиот регион на Југоисточна Европа беа тема на разговор на денешната средба во Скопје меѓу претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов и ...

Честитки од Иванов до Бејли за изборот на Трамп

Курир

Средба на претседателот Иванов со американскиот амбасадор Бејли

Сител

Американскиот амбасадор Бејли за изборите во САД

Канал5

Честитки од Иванов до Бејли за изборот на Трамп

Република

Press24 Телевизија Нова 24 Вести 24 Вести Глас на Америка Нова ТВ МКД Сакам да кажам

48 поврзани вести »

Работниците на Југохром го блокираа автопатот Тетово-Скопје

24 Вести - 12.11.2016

Блокада на автопатот Тетово-Скопје – работниците на „Југохром“ утрово излегоа на протест заради затворањето на компанијата. Велат не ја прифаќаат одлуката на Инспекторатот за животна средина и бараат да се земе предвид фактот дека егзистенцијата на ...

Блокиран автопатот Скопје - Тетово поради „Југохром“

Телма

Работниците од Југохром го блокираа автопатот Тетово- Скопје

Нова ТВ

Вработените од „Југохром“ го блокираа автопатот Тетово – Скопје

МКД

Вработените во Југохром два часа го блокираа патот Скопје -Тетово

Фокус

А1 On Радио МОФ Сакам да кажам Здравство24 ТВ21 Канал5 Точка Сител

47 поврзани вести »