TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Формула 1: Маратонот во Бразил за Хамилтон

Нова ТВ - 13.11.2016

Луис Хамилтон беше најумешен во „маратонот“ на патеката Интерлагос и победи во претпоследната трката во Формула 1 шампионатот што се возеше за ГН на Бразил. Со ова Британецот, како актуелен првак, ги задржа шансите за одбрана на тронот.

Хамилтон прв пат го освои Интерлагос

Авто Плус

Хамилтон славеше на тешката трка во Бразил!

ЗаЗабава

ГН Бразил: Хамилтон успеа да победи по прв пат во кариерата на „Интерлагос“

СуперСпорт

Розберг: Сакам да славам титула веќе во Бразил

Екипа

МКД Екипа А1 On SportMedia SportMedia SportMedia Спортклуб Дерби

62 поврзани вести »

Мекејлеб и Гран Канарија ја добија драмата со Обрадорио

SportMedia - 12.11.2016

По победата во Еврокупот над МЗТ Скопје, Гран Канарија продолжи во ист ритам и во шпанската АЦБ-лига. Тимот за кого настапуваат Американците со македонски пасош, Лестер Бо Мекејлеб и Ричард Хендрикс на гостувањето кај Обрадорио по голем пресврт ...

Еврокуп: МЗТ Скопје со кошмарен пораз и два јубилеја

Нова ТВ

МЗТ убедливо поразен од Гран Канарија

Кајгана

МЗТ поразен од Гран Канарија

Идивиди

МЗТ Скопје се откажа од Лучиќ

SportMedia

Сител Вечер Вечер Телма Екипа Екипа Екипа МКД

62 поврзани вести »

Најверојатно ќе се стигне рокот

24 Вести - 09.11.2016

По обвинувањата и преписките почнаа да се решаваат проблемите со кандидатите за пратеници кои треба да извадат уверение од Кривичниот суд за неосудуваност. Врховниот суд со допис до Кривичен – шефот на Изборниот штаб на СДСМ испратил ургенција во ...

ДИК со писмо ќе побара Кривичен суд поажурно да изготвува решенија

Нова ТВ

ДИК: Потврдите за неосудуваност да бидат издадени навреме

Р.С.Европа

ДИК: Потврдите за неосудуваност да бидат издадени навреме

А1 On

ДИК бара Судот поажурно да ги издава уверенијата за неосудуваност

Кајгана

Фокус +инфо Сакам да кажам ТВ21 Алфа Точка Сител Канал5

41 поврзани вести »

Мифтароски: Иселениците и дијаспората заслужуваат и мораат да имаат свои претставници во Собранието (ВИДЕО)

Курир - 12.11.2016

Носителот на изборната листа број 7 од дијаспората, Рамазан Мифтароски на днешната конвенција на ВМРО-ДПМНЕ на која беа промовирани кандидатите за пратеници истакна дека ВМРО-ДПМНЕ е единствената партија која се грижи за македонските иселеници и ...

Мифтароски: Дијаспората заслужува и мора да има свои претставници во Собранието (видео)

Република

Мифтароски: Иселениците и дијаспората заслужуваат и мораат да имаат свои претставници во Собранието

Вечер

Мифтароски: Иселениците и дијаспората мораат да имаат свои претставници во Собранието

Пулс24

Мифтароски: Иселениците и дијаспората заслужуваат и мораат да имаат свои претставници во Собранието (ВИДЕО)

Lider

Телевизија Нова Фокус Правдико ТВ21 +инфо Репортер Бриф Вечер

40 поврзани вести »

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

А1 On - 11.11.2016

Ракометарите на Металург го забележаа четвртиот пораз во групата Ц од Лигата на шампионите, прв на домашен терен откако вчера вечер, во „ВИП Арена“ во СЦ „Борис Трајковски“ загубија од поранешниот европски првак Монпеље со 30:24.

ЛШ: Металург немаше сили против Монпеље

Сител

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

Канал 77

Прв пораз на Металург во Лигата на шампионите на домашен терен

24 Вести

Монпеље замина со бодовите од скопје

Телма

ТВ21 А1 On +инфо SportMedia Курир Н.Македонија Канал5 Н.Македонија

59 поврзани вести »

Сообраќајот се одвива без забрани

А1 On - 13.11.2016

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива без забрани по наместа влажни коловози. Авто мото сојузот на Македонија препорачува внимателно возење особено низ клисурите. На оние места каде се изведуваат градежни активности е поставена соодветна ...

Сообраќајот се одвива без забрани

Сител

Сообраќајот без забрани- на граничните премини нема задржувања

Курир

Сообраќајот се одвива без забрани

Канал5

Состојба на патишта: Сообраќајот се одвива без забрани, на места по влажни коловози

Локално

Репортер Макфакс Lider Пулс24 Телеграф Точка Макфакс Денар

39 поврзани вести »