TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Вардарки и Дејвис мелат во ЛШ – Ференцварош среде Унгарија декласиран

СуперСпорт - 13.11.2016

Ракометарките на Вардар славеа со 24:37 во Унгарија во натпревар од петото коло од групата во ЛШ против Ференцварош. Вардарки први стигнаа до поголемо водство, 1:3. Гостите на денешниот натпревар направија една голема серија од четири погодоци за ...

Среќен роденден Андреа

Вардар

Младинците ја завршија есента со „петка“

Вардар

Пионерските екипи со победи ја „заверија“ есента

Вардар

Во Скопје падна шампионот – Вардар со 40-ка го декласира Киелце

СуперСпорт

Екипа Вардар Вардар Gol.mk SportMedia Gol.mk Телеграф 24 Ракомет

57 поврзани вести »

Наместо информации за граѓаните, партиска пропаганда

СПФМ - 08.11.2016

Овој напис го има и на: Албански Напис: Патот во Диво Насеље се привршува и е стандардизиран (ФОТО) Еден сериозен проект почнат од Општина Куманово во Диво Насеље привршува со успех и тоа благодарение на советниците на ДУИ, на чело со Ридван Асани, ...

Процесот „Дива населба“ повторно затворен за јавноста, се презентираат ПИ-мерки

24 Вести

Продолжува судењето за „Дива населба“ зад затворени врати

Алсат-М

Рочиштето за „Диво насеље“ зад затворени врати

Р.С.Европа

Денеска судењето за Диво Насеље зад затворени врати

МКД

ТВ21 Фокус Правдико Кајгана Академик +инфо Тера Идивиди

37 поврзани вести »

Карачиќ: Бевме подготвени како да играме финале

СуперСпорт - 13.11.2016

Ако во првото полувреме Игор Карачиќ не беше во преден план, во второт ја „разби” противничката одбрана на Кјелце и постигна осум од вкупно деветте гола на средбата. Вардар победи со 40-34, а Карачиќ заедно со Душебаев, Дибиров и Штербик отскокнуваа ...

Пионерите го добија дербито кај Работнички

Вардар

Вардар 2 „меле“ се пред себе

Вардар

Вардар го растури Кјелце

Кајгана

Карачиќ: Влеговме во овој меч како да е финале

Дерби

Нова ТВ Нова ТВ Екипа МКД Екипа Екипа МКД МКД

55 поврзани вести »

Надојдениот Вардар "гази" во Европа!

ЗаЗабава - 13.11.2016

ЖРК Вардар, во денешното коло од кавалификационите групи во женската Лига на шампиони на Европа, на денешното гостување во Унгарија, со екипата на Ференцварош, која во првото коло, на гостувањето во Скопје одигра нерешено со Вардар 26:26, а малку ...

Вардар го победи европскиот шампион Киелце

Популарно

Раул задоволен од изданието против Киелце

А1 On

Чупиќ за 24Ракомет ТВ: Игравме како тим, а тоа е најважно

24 Ракомет

Вардар убедлив против европскиот шампион Киелце

Стандард

Стандард Среќа.mk Телма Алсат-М Екипа +инфо А1 On Gol.mk

54 поврзани вести »