TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Судење на новинарот Зоран Божиновски

24 Вести - 10.11.2016

За денеска е закажано судење против новинарот Зоран Божиновски. Тој се товари за злосторничко здружување, шпионажа и за уцена. Претходниот месец по читањето на обвинението, судењето беше прекинато и одложено за денеска бидејќи Божиновски најмил нова ...

Божиновски го нарече судот лудница и доби 2.000 евра казна

24 Вести

Божиновски казнет со 2.000 евра: Ова е лудница, не е судница

Нова ТВ

Казна од 2000 евра за Божиновски поради непочитување на судот

Алсат-М

Божиновски тврди дека Минчо Јорданов му дал доброволно 30.500 евра, на 9 декември ќе се соочат во судница

Правдико

Кајгана ТВ21 ТВ21 +инфо Фокус Фокус +инфо Точка

35 поврзани вести »

Шеесет и две крводарувања во „Алијанс уан" во Кавадарци

Вечер - 13.11.2016

Шеесет и две крвни единици беа собрани во рамките на доброволна крводарителска акција, која беше спроведена во кавадаречката компанија „Алијанс уан" - Акцијата ја организиравме заедно со Институтот за трансфузиологија од Скопје.

Клубот 25 со крводарителска акција го одбележа 13-ти Ноември

Точка

Клубот 25 со крводарителска акција го одбележа 13-ти Ноември

Макфакс

Крводарителска акција по повод 13 Ноември

ТВ21

Крводарителска акција по повод 13 Ноември

А1 On

Точка Телеграф Сител Канал5 Курир Сител Вечер Скопје инфо

35 поврзани вести »

Започна изградбата на нова фабрика во ТИРЗ Скопје

Build - 13.11.2016

Македонската компанија „ФПЦ Технопласт“ денеска постави камен-темелник на новата фабрика во Технолошко-индустриската развојна зона Скопје 1. Домашната инвестиција е во вредност од 10 милиони евра и ќе се реализира во две фази, на градежна парцела од ...

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

Денар

Нова фабрика во Бунарџик, ќе се отворат 200 работни места

За Се

Груевски: Македонската компанија „Технопласт“ ќе отвори 200 работни места

МКД

Груевски: македонска инвестиција ќе отвори 200 нови работни места

ТВ21

ТВ21 А1 On Иновативност А1 On Алфа Сител Сител Алфа

50 поврзани вести »

Опасност од торнадо во Црна Гора

Точка - 08.11.2016

Заводот за хидрометеорологија и сеизмологија во Подгорица предупреди дека постои потенцијална можност за мало торнадо, истото што во неделата го погоди Рим. Според прогнозите торнадо но со помала сила попладне може да зафати делови од Црна Гора.

Опасност од торнадо на Балканот, предупредувања за Црна Гора

Актуелно24

По силниот дожд, метеоролозите предупредија на опасност од торнадо

Press24

Невреме над Рим, Колосеумот под вода

24 Вести

Торнадо над Рим, Колосеумот под вода

Телма

Нова ТВ Алсат-М Deutsche Welle МКД Кајгана Здравство24 +инфо Порта 3

50 поврзани вести »