TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-11-07 до 2016-11-13

Одговор до Анима мунди и останатите кои тоа го бараат

МКД - 13.11.2016

Шарени протести наместо Шарена револуција. Разликите кои постојат меѓу поимите „протести" и „револуција" се огромни, поголеми дури и кога мувите би ги споредувале со орлите. Почитувани, Ќе се преправам дека не гледам ништо злонамерно, подмолно, ниту ...

(ВИДЕО)Мухиќ: Абортусот е убиство, но не треба да се забрани со закон

Нова ТВ

Анима мунди: Мухиќ да одговори дали организирал борби со кучиња

Позитив.мк

Апологија Феридова

Фактор

„Анима мунди“ го прашува Мухиќ дали бил коорганизатор на борби со кучиња

Мета

Маркукуле Пулс24 Пулс24 Либертас Deutsche Welle Курир Сител Локално

33 поврзани вести »

Какво време не очекува на почетокот на работната недела?

Алсат-М - 13.11.2016

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Во западните делови ќе има поголемо наоблачување и услови за слаб локален дожд, а на планините ќе има повремен слаб снег. Преку денот ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Сончево и ветровито – од утре заладување

Популарно

Времето денеска

ТВ21

Денеска сончево со мала до умерена локална облачност

+инфо

Променливо време во текот на неделата, од четврток пораст на темепратурите

Кајгана

Курир Сител Канал5 МК News Бриф Скопје инфо Вистина.мк Press24

31 поврзани вести »

Во четворката, изборно соочување Заев-Груевски, во шестката Ахмети-Тачи

24 Вести - 12.11.2016

Најголемите политички опоненети изборно силите ќе ги одмерат во четвртата изборна единица. Пред гласачите, таму ќе се соочат лидерот на СДСМ, Зоран Заев, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој е носител на листата на коалицијата „За ...

Лидерска војна во четворката

+инфо

Објавени листите со кандидати за изборите на 11-ти декември

Кајгана

Носителите на листите од сите партии во шесте изборни единици

Фокус

ОБЈАВЕНИ ЛИСТИТЕ: Еве кој со кого ќе ги одмери силите на изборите на 11 декември

Сител

Локално Репортер Репортер За Се Фактор Пулс24 Либертас МКД

31 поврзани вести »

Лекарите од ГОБ 8 септември на протест поради демолирање на Ургентниот центар

24 Вести - 07.11.2016

Лекарите од Градската општа болница „8 септември“ денеска протестираа пред болницата во знак на револт за инцидентот кој се случи во петокот кога роднини и пријатели на лице кое почина го демолираа ургентниот центар на таа јавна здравствена установа.

Лекарите на протест, загрижени се за својот живот

Телма

Лекарите од „8 Септември“ бараат да се почитува белиот мантил

Р.С.Европа

Протестираа лекарите од ГОБ „8 Септември“

Алсат-М

Лекарите протестираат, бараат да се почитува белиот мантил

МКД

+инфо ТВ21 Радио МОФ А1 On Здравство24 +инфо Фокус Популарно

31 поврзани вести »