TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-02-15 до 2016-02-21

Повеќе од 600 бегалци од Авганистан заглавени на Табановце

Нова ТВ - 21.02.2016

Точно 617 бегалци од Авганистан веќе трет ден се заглавени на граничната линија меѓу Македонија и Србија, во транзитниот центар Табановце. Оваа ситуација настана откако Србија и Хрватска решија да не ги пропуштаат бегалците од оваа азиска држава, ...

Над 600 мигранти заглавени на Табановце

Утрински

Од бегалец до претприемач

Deutsche Welle

Повеќе од 600 бегалци од Авганистан заглавени на Табановце

Призма

Бегалците настојуваат да ја избегнат „балканската рута“

МКД

МКД Здравство24 А1 On +инфо Сител Локално Телеграф Канал5

192 поврзани вести »

Џонсон поддржа Брегзит

А1 On - 21.02.2016

Градоначалникот на Лондон, Борис Џонсон изјави денеска дека ќе поддржи гласање за излегување на Велика Британија од Европската унија, што се оценува како удар врз премиерот Дејвид Камерон пред референдумот за членство што треба да се одржи во јуни.

Џонсон поддржа Брегзит

Сител

Британија: Анкетите покажуваат 15% поголема поддршка замјата да остане во ЕУ

Канал5

“Фигаро”: Договорот меѓу ЕУ и Велика Британија е “предсмртен бакнеж”

Локално

Градоначалникот на Лондон – Џонсон поддржа Брегзит

Локално

Макфакс 24 Вести Телма 24 Вести Нова ТВ Нова ТВ Телма Утрински

188 поврзани вести »

Бејли и Орав ќе ја соопштат оценката за изборите

Р.С.Европа - 21.02.2016

Американскиот амбасадор Џес Бејли и евроамбасадорот Аиво Орав денеска ќе ја споделат со јавноста оценката на меѓународниот фактор за условите за оддржување на изборите во земјава, потврдија од Делегацијата на ЕУ во Скопје и од Американската амбасада.

ЕУ И САД ќе ја соопштат проценката за изборите

24 Вести

ЕУ И САД попладнево ќе ја соопштат проценката за изборите

Телма

ЕУ И САД ќе ја соопштат проценката за изборите

Утрински

ЕУ И САД ќе ја соопштат проценката за изборите

Алсат-М

А1 On Алфа Канал5 Сител Точка Press24 МРТ Репортер

112 поврзани вести »

Николовски: Ќе ги објавиме договорите на таткото на Темелко за државно земјиште

Фокус - 21.02.2016

Сето она што секојдневно го правиме докажува и покажува дека власта власта ги користи земјоделците само како гласачка машинерија само за пред избори, ги смета само како гласачки ливчиња во изборната кутија, вели дополнителниот заменик-министер за ...

Темелко од Пустец на слобода, ама со ограничен отпуст!

Фактор

Едмонд Темелко и одбранбените ескадрони

Утрински

Државно земјоделско земјиште за фамилијата на Темелко

Алсат-М

Власта го наградила Темелко со државно земјиште

Р.С.Европа

Фокус +инфо Репортер Либертас Р.С.Европа Дневник +инфо Сител

111 поврзани вести »

Од денеска до среда сончево и топло

МКД - 21.02.2016

Денеска времето во целата земја ќе биде сончево и топло со максимални дневни температури до 17 Целзиусови степени. Дневните температури денеска ќе бидат во Скопје 13 степени, Тетово 12 степени, Маврово 8, Дебар 11, Кумново 12, Штип 13, Берово 10, ...

Времето денеска претежно сончево

Кајгана

Од денеска до среда сончево и топло

Позитив.мк

Претежно сончево

Макфакс

Времето денеска сончево и потопло

Кумановски м.

Пулс24 МетеоПро Скопје инфо Република Факултети Кајгана Турлитава Точка

98 поврзани вести »