ВИДЕО: Аналитичарот Бранимир Јовановиќ лани со спротивставено мислење за ДДВ од службеникот Бранимир Јовановиќ сега
Советникот во кабинетот на министерот за финансии, Бранимир Јовановиќ е на тапет на социјалните мрежи поради неговите сегашни ставови, кои се целосно спротивни на тие од пред една година, кога се јавуваше само како економски аналитичар.
Либертас - тукушто објавено
23 вести
Во државни патишта годинава ќе се инвестираат 16,7 милијарди денари
„Владата интензивно ќе продолжи со изградба и реконструкција на патната инфраструктура со цел да се стимулира економскиот раст и развој на земјата“. Инвестиции од 16.748.600.000 денари се предвидени со Годишната програма за изградба, реконструкција, ...
+инфо - пред: 1 час
11 вести
Свежи ЕУ-милијарди помош за Грција
ЕУ-министрите за финансии одобрија натамошни 6,7 милијарди евра помош за Грција, која според оценките направила напредок во реформите и ги спровела речиси сите предвидени мерки. По долгогодишната криза, Грција се приближува кон крајот на ...
Deutsche Welle - пред: 3 часа
13 вести
Нето платата во ноември изнесуваше 23.196 денари
Фото: Pixabay Просечната месечна исплатена нето плата по вработен, во ноември лани, изнесува 23.196 денари, додека во бруто износ е 34.079 денари, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.
Бизнис Инфо - пред: 2 часа
11 вести
Трамп ги налути Кина и Јужна Кореја со новите трговски тарифи
Претседателот Доналд Трамп ги одобри острите тарифи за увоз на соларни панели и машини за перење за да ги заштити американските производители, со што предизвика негодување во Кина и Јужна Кореја, па дури и протести дома.
МКД - пред: 2 часа
5 вести