TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

МКД.мк: Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон

360 степени - пред: 35 мин

Љубомир Данаилов Фрчкоски нема да биде македонски амбасадор во Вашингтон, САД, објави порталот МКД.мк повикувајќи се на високи дипломатски извори. Според нивните сознанија, наводно тој не ја добил согласноста за оваа дипломатска функција, бидејќи ...

Османи демантира дека Фрчковски бил предложен за амбасадор во САД

Република

Османи: Во ниту еден момент не сме кажале дека е Фрчкоски е кандидат за амбасадор во САД или е отфрлен или прифатен

Телма

Османи: Никогаш не сме кажале дека Фрчкоски е кандидат за амбасадор

Фокус

Дали САД не го прифаќаат Фрчковски за амбасадор? Одговара Бујар Османи во „Click Plus“

ТВ21

МКД.МК: Фрчкоски нема да биде амбасадор во Вашингтон

Frontline

Опозицијата очекува повлекување на номинацијата на Фрчкоски за амбасадор во САД

Фокус

Независен Press24 Локално Канал5 Expres Press24 МКД Денешен

37 поврзани вести во 3 поттеми »
Македонија »

Дали само Македонија како што се тврди или и Бугарија го прекршува договорот за добрососедство?

ТВ21 - тукушто објавено

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во вечерашното издание на „Клик Плус“ на ТВ21, зборуваше за разликите меѓу Северна Македониај и Бугарија, и што е клучно за наоѓање за решение на разликите.

Што емитува БНТ: Бугарски час по историја среде Македонија

Република

БНТ се врати во македонскиот етер со час по историја

Сител

Слободен Печат Press24 360 степени Слободен Печат Курир PressingTV Локално Антропол

115 поврзани вести во 4 поттеми »

Заев очекува тенкото мнозинство да ја држи власта будна, опозицијата најавува ново гласање

Сител - пред: 3 часа

Мнозинството од само 62 пратеници ја држи власта будна. Ова е коментарот на премиерот Зоран Заев по гласањето за доверба на неговиот кабиент што тој самиот го иницираше. Премиерот ја доби поддршката од сите пратеници со кои и досега располагаше во ...

Заев сака проголемо мнозинство

Алсат-М

Продолжуваат напорите за „крадење“ пратеници – 90 дена мир за Заев, ако опозицијата не обезбеди мнозинство

ТВ21

24 Вести Канал5 Канал5 Република Слободен Печат Курир Фокус Алфа

294 поврзани вести во 20 поттеми »

Десетици илјади туѓинци (од Македонија) „живеат“ на иста адреса во Бугарија

МКД - пред: 1 час

Илјада страници од избирачки список со 45.752 имиња содржи „Леге“ број 6, најмногу населената адреса во Средец, Бугарија, јави репортер на агенцијата БГНЕС. Градоначалникот на областа Трајчо Трајков ја потврдил информацијата.

(OБНОВЕНО)Ќе има ли кривична пријава против Бугарските надлежни органи за „чужденците„?

Канал5

Адреса во Софија регистрина како „живеалиште“ на илјадници Македонци со бугарски пасоши

Опсервер

24 Вести Сакам да кажам Локално Р.С.Европа Независен МКД еМагазин Фактор

36 поврзани вести во 5 поттеми »
Економија »

Азески му одговори на Мицкоски: Здравјето пред се, има време за аргументи

Фокус - пред: 32 мин

Господине Мицкоски, Ви посакувам побрзо оздравување и закрепнување затоа што моето искуство за кое пишувате ме научило да го почитувам слоганот на нашата најуспешна компанија „Здравјето пред се“, после тоа има време и за аргументи.

Азески до Мицкоски: Прво оздравете и закрепнете, а потоа има време и за аргументи

МКД

Азески му возврати на Мицкоски: Прво побрзо да оздравете, после тоа има време за аргументи

Локално

+инфо Фактор Република Телма МКД 24Инфо Фактор +инфо

29 поврзани вести »

Ново задолжување од 700 милиони евра за покривање на стари дупки во буџетот

Deutsche Welle - пред: 3 часа

С. Македонија се задолжи за нови 700 милиони евра, за да го врати долгот од еврообврзницата на владата на ВМРО-ДПМНЕ од 2014 година во износ од 500 милиони евра. Северна Македонија се задолжи за нови 700 милиони евра, за да го врати долгот по основ ...

500 од 700-те милиони од еврообврзницата одат за отплата на задолжувањето на Ставрески за „Скопје 2014“

Сакам да кажам

Позајмуваме 700, за да вратиме 500 милиони евра – остатокот од осмата еврообврзница за лекови и вакцини

ТВ21

Локално Телма Сител Алсат-М Канал5 Алфа ММС Слободен Печат

85 поврзани вести во 6 поттеми »

Што подразбира протоколот за угостителските објекти за свадби?

Сител - пред: 1 час

Ќе почнат ли со работа рестораните за организрани настани? Владата го добила новиот протокот за нивно рестартирање. Во наредните денови ќе биде испратен до Комисијата за заразни боелсти, која ќе го има крајниот збор за тоа дали сопствениците на овие ...

Пејачката со визир, музиката зад плексиглас- Естрадата контра протоколот на угостителите, свадбите не се само ора и чочеци

ММС

Вирусот ги разболe свадбите: Угостителите бараат да нема ора, ама музичарите бараат да свират

Скопско Ехо

Фокус Слободен Печат МКД Press24 Fashionel еМагазин Фактор Локално

27 поврзани вести »
Балкан »

Околу 22 милиони активни случаи на ковид во светот

360 степени - пред: 1 час

Од почетокот на пандемијата предизвикана од ковид-19 досега се регистрирани 116 милиони случаи во светот. Според податоците на „Ворлд о метер“, од овие 116 милиони досега битката со вирусот ја изгубиле 2,5 милиони луѓе ширум светот.

2020 година со рекордна смртност - Колку луѓе починале од Ковид-19?

Сител

Колку луѓе се заразиле со коронавирус во цел свет?

Курир

Алфа 360 степени Kumanovo News Press24 Алсат-М ТВ21 Expres ММС

66 поврзани вести во 5 поттеми »

Поради коронавирусот Ниш е на раб на катастрофа

Фактор - пред: 6 часа

Соседна Србија е пред затворање, а ситуацијата со коронавирусот во српскиот град Ниш е на раб на катастрофа. Тестираните се 679 луѓе, а позитивни резултати добиле 242. Штабот за вонредни ситуации оцени дека „епидемиолошката состојба е вонредна со ...

Србија пред затворање: Ситуација во Ниш е на раб на катастрофа

Слободен Печат

Ивануша: Ситуацијата е многу сериозна, СЗО е против ковид пасошите

Република

Фактор ММС 24Инфо Press24 Точка MTM Сител Либертас

36 поврзани вести во 4 поттеми »

Гренел повторно го прекори Курти: Зошто сакаш Косово да исчезне?

Локално - пред: 2 часа

Ричард Гренел на својот профил на Твитер изјавил дека меѓународната заедница работела премногу напорно за решавањето на косовското прашање да биде оставено на Албин Курти. Гренел посочил дека народот на Косово заслужува слобода и просперитет.

Конечни резултати од изборите во Косово, Курти има 58 пратеници

Р.С.Европа

ЦИК ги објави конечните резултати од изборите во Косово: Партијата на Курти го освои речиси пола Собрание

Слободен Печат

Слободен Печат Сител 24Инфо MakPress Сител Слободен Печат Република 24Инфо

30 поврзани вести во 4 поттеми »
Свет »

Пацификот стрепи од цунами: Издадено предупредување за дури 15 земји после земјотресите на Нов Зеланд

Точка - пред: 19 мин

Поради земјотресите со магнитуда од 8,1 на Нов Зеланд, издадено е предупредување за цунами за 15 земји. Предупредувањето е издадено за следните земји: Мексико, Перу, Колумбија, Панама, Никарагва, Костарика, Еквадор, Гватемала, Филипини, Сан ...

Нов силен земјотѕрес од 8 степени го погоди Нов Зеланд, наредена е евакуација

Канал5

НОВ ЗЕЛАНД СТРАВУВА ОД ЦУНАМИ: Алармот ечи постојано, пристигна известувањето (ВИДЕО)

Локално

Слободен Печат МКД ММС Скопје24 Опсервер Точка Р.С.Европа Слободен Печат

56 поврзани вести во 4 поттеми »

Албанија добива 8.000 вакцини од Фајзер

Канал5 - пред: 54 мин

Албанија треба да добие контингент од 8.000 дози вакцини Пфајзер / БиоНтек на 15-ти март, објави денеска министерката за здравство Огерта Манастирлиу. За време на нејзината посета на центарот за вакцинација во Леш, таа рече дека вакцините од ...

ЕУ и Италија блокираа пратка на вакцини на Астра Зенека за Австралија

МКД

Нема вакцини, ама има трет бран на корона: Заев наместо да ја испитува коалицијата требаше да си даде оставка за загрозување на граѓаните

Република

Press24 МКД Канал5 Канал5 360 степени Фактор Deutsche Welle Курир

477 поврзани вести во 20 поттеми »

ЕУ спречила испорака на вакцини во Австралија

Р.С.Европа - пред: 2 часа

Спречување на испораката на 250 илјади вакцини на АстраЗенека од ЕУ за Австралија е првиот случај на примена на системот за контрола на извозот на вакцини кој Унијата го воведе пред повеќе од еден месец.

ЕУ го блокираше извозот на 250.000 вакцини на „астразенека“ од Италија во Австралија

Сакам да кажам

Италијанската влада го блокираше извозот на вакцините Оксфорд-АстраЗенека во Австралија

Телма

Канал5 Фокус Независен Р.С.Европа Н.Македонија Опсервер Република Курир

85 поврзани вести во 5 поттеми »
Скопје »

Белчева: Уставниот суд и институционалната негрижа ќе го „забетонираат“ Центар

Deutsche Welle - пред: 1 час

Двајца Охриѓани и Уставен суд, помогнати од институционалната негрижа и безидејност му пресудија на Центар и им помогнаа на моќните да им се задоволат личните интереси, вели за ДВ советничката Јана Белчева-Андреевска ДВ: Госпоѓо Белчева, што ќе се ...

Градежен галоп во центарот на Скопје со амин од Уставен суд

Телма

Реакции по укинатиот мораториум во општина Центар

24 Вести

Алсат-М +инфо Сакам да кажам Слободен Печат +инфо Вечер Прес ТВ21 Слободен Печат

37 поврзани вести во 4 поттеми »

Пожар кај езеро Треска, пожарникарите спречувани да го гасат пламенот

Сител - пред: 1 час

Пожар го зафати комплексот Треска, а пожарникарите биле спречени да влезат. Интервенирале на повик но кога пристигнале капијата била затворена. Побарале полициска асистенција за да го скршат катанецот на капијата.

ПОЖАР КАЈ ЕЗЕРОТО ТРЕСКА: Капијата на Комплексот затворена, пожарникарите барале асистенција од полиција- еве ги деталите

Курир

Потврдено: Гореше ѓубриште и стрниште во езерото Треска

Република

Република 24Инфо МКД

6 поврзани вести »

Додека голем дел од општините имаат проблем со наталитет Општина Илинден гради нови училишта

Сител - пред: 1 час

За разлика од многу општини во кои нема кој да оди на училиште, Илинден има потреба од нови капацитети. Општината ќе гради ново основно училиште за да може да ги смести сите дечиња. Во постоечкото училиште настава следат над 1.000 ученици и е ...

Словенечкиот амбасадор во посета на Општина Илинден

Слободен Печат

Усвоени завршната сметка и извештајот за работата на Општина Илинден во 2020 година

Н.Македонија

Вечер Прес MTM

5 поврзани вести »
Црна Хроника »

Неготино бара да воведе полициски час- состојбата со корона вирусот оценета за алармантна

Канал5 - пред: 2 часа

Неготино ќе побара од републичкиот Кризен штаб дозвола за воведување полициски час на територија на општината на неопределено време.. Полицискиот час се бара за спречување на ширењето на корона вирусот , информираа попладнево од неготинската локална ...

Општина Неготино бара воведување на полициски час поради алармантната состојба со корона вирусот!

Фокус

Неготинец пријавил дека физички го нападнале поради долг

Сител

Gostivarpress.mk Сител Локално Канал5 24Инфо MakPress Курир Слободен Печат

26 поврзани вести »

Пронајдени лицата кои ограбија 72-годишна жена во Кичево

Сител - пред: 3 часа

Пронајдени се двете лица кои на 8 февруари, среде бел ден, ограбија повозрасна жена во нејзиниот дом во Кичево. – Лицата што ја ограбија 72-годишната Р.С. од Кичево, кога присилно влегле во нејзиниот дом, физички ја нападнале и одзеле златни обетки ...

Кривични пријави за две лица кои ограбиле постара жена во нејзиниот дом

Локално

Кривични за двајца скопјани- влегле во домот на жена од Кичево, ја претепале и ограбиле

Курир

ТВ21 Опсервер Бриф 24Инфо Либертас iPortal ММС МКД

13 поврзани вести »

ЈО бара лицето приведено за инцидентот во Ѓорче Петров да биде пуштено, бидејќи ДНК трагите во возилото не се негови

Сител - пред: 6 часа

Основното јавно обвинителство Скопје побара лицето кое беше осомничено дека на 1 март годинава од патничко возило „Голф“ пукало кон „Мерцедес“ управуван од лице од Горно Свиларе, кое се здобило со прострелна рана во натколеницата, да биде пуштено од ...

Биолошките траги од возилото не се од притвореното лице, обвинителството побара да биде пуштено на слобода

Курир

Обвинителството побарало краткотраен притвор за еден косовски државјанин за пукањето во Ѓорче Петров

Фактор

Независен Алсат-М Опсервер Сител 24Инфо Frontline Телма Фокус

50 поврзани вести во 5 поттеми »

Република »

(Видео) Дебелите ќе останат „неизлечени“ од пусти болести – Дедо Страшо е убеден дека протнувањето под орев лечи ама ги ...

ММС - пред: 2 часа

Страшо Димитровски (69), пензионер од Делчево, во јавноста е познат како „народен” забавувач, најмногу поради фактот што со неговиот бел коњ, учествувал на голем број манифестации како Пијанечко-малешевска свадба, разни народни собири како во ...

На чиче од Делчево му се сонил лекот за корона, имунизацијата е во тек (ВИДЕО)

365

Еве каков лек „патентираше“ постар делчевчанец: ПРОТНУВАЊЕ ПОД ОРЕВ ЗА СПАС ОД КОРОНАТА

Фактор

Денешен Локално Нетпрес MakPress Курир Скопје1 Слободен Печат +инфо

13 поврзани вести »

Левица: Депониите во Нерези се’ уште не се исчистени

Антропол - пред: 2 часа

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Карпош „Долги години Левица – Карпош, како и жителите на Средно Нерези реагираат за депониите во оваа населба. И покрај реакциите Стефан Богоев, и општинските служби никако да ги исчистат.

Туристички водич низ депониите на Македонија (2)

Окно

Во близина на Визбегово никнува нова мини дива депонија од градежен шут

Вечер Прес

Н.Македонија

4 поврзани вести »

Акција за садење садници на локалитетот „Студена вода“, Кумановско

Вечер Прес - пред: 6 часа

Општина Куманово почна со садење садници на подрачјето на општината во рамки на „Зелена акција“. Денеска, екипита на јавното претпријатие „Чистота и Зеленило“, почнаа со садење листопадни и зимзелени садници на новоизградениот локалитет „Студена ...

Локалитетот Студена вода пошумен со над 1.500 садници (ФОТО+ВИДЕО)

Кумановски м.

Сакате шарена градина? Во март се сади ова цвеќе…

Курир

Вистина.мк

4 поврзани вести »
Култура »

Стефоска: Охрид нека биде ставен на листата на наследство во опасност на УНЕСКО

Телма - пред: 2 часа

„Имајќи предвид дека не сме способни да го заштитме Охрид, тогаш нека биде ставен на листата на наследство во опасност на УНЕСКО, но тоа не значи дека сме амнестирани од договност“, рече министерката за култура Ирена Стефоска во вечерашното ...

Стефоска призна дека не работи: Јас сум многу повеќе во улога на администраторка отколку министерка која креира културни политики

Курир

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Frontline

PressingTV 24Инфо iPortal Слободен Печат Вечер Прес Слободен Печат

9 поврзани вести »

Иван Велков внесе свои иновации, но и светски трендови во Македонија – ретроспектива за 90 години од раѓањето на ...

Сакам да кажам - пред: 2 часа

Иван Велков без двоумење се вбројува во рангот на најзначајните македонски уметници заради фактот дека со своето творештво внесе сопствени иновации, но и дел од движењата од светската ликовна сцена кај нас, велат од Националната галерија на ...

Изложба за 90 години од раѓањето на Иван Велков во Чифте амам

Сакам да кажам

Јубилејна изложба на дела од Иван Велков

Н.Македонија

Скопско Ехо Независен МКД Курир Опсервер MakPress Окно Вечер Прес

13 поврзани вести »

Велешкиот театар настапува на Интернационалниот фестивал „Сараевска Зима“

ММС - пред: 8 часа

Велешкиот театар со претставата „Кралските копилиња“ на 15 март ќе настапи на 47-то издание на фестивалот „Сараевска зима“. Поради пандемијата фестивалската програма во најголем дел ќе биде прикажана онлајн, односно претставите ќе се одржуваат на ...

Велешкиот театар со претставата „Кралските копилиња“ ќе настапува онлајн на Интернационалниот фестивал „Сараевска Зима“

Опсервер

Велешкиот театар со претставата „Кралските копилиња” ќе настапува онлајн на Интернационалниот фестивал „Сараевска Зима”

Бизнис Вести

Канал5 MakPress Независен

6 поврзани вести »
Наука / Технологија »

Прототипот од ракетата на вселенска компанија „Спејс икс“ по слетувањето експлодира

Канал5 - пред: 7 часа

Прототип од ракетата на американската вселенска компанија „Спејс Икс“ успешно се приземји во американската сојузна држава Тексас по пробниот лет. Набрзо по слетувањето,леталото експлодирало откако претходно бил забележан пожар,јавува ББЦ.

Третиот обид на Starship од SpaceX се покажа како успешен за слетување на леталото

Smartportal

Ракета на компанијата Спејсекс експлодираше по успешниот лет (ВИДЕО)

МКД

Сакам да кажам Телефони.мк Кумановски м. Кајгана Точка Н.Македонија Локално 24Инфо

20 поврзани вести »

Амазон морал да го смени логото, зашто потсетувало на Хитлер

Канал5 - пред: 2 часа

Само еден месец по воведувањето на новото лого за апликација, Амазон одлучи да го промени бидејќи многу корисници ги потсетувал на Адолф Хитлер. Објавено кон крајот на јануари, новото лого имало карактеристична насмевка од Амазон, како и сина лента ...

Amazon мора да го смени логото, премногу потсетува на Хитлер

Кајгана

Паранојата на социјалните мрежи го смени логото на Amazon кое потсетувало на Хитлер

Телефони.мк

Радио МОФ Локално Мета

6 поврзани вести »

C Seed M1 е телевизорот што ретко го познаваат широките народни маси

Телефони.мк - пред: 5 часа

Австрискиот бренд C Seed го лансираше иновативниот телевизор со флексибилен дизајн - C Seed M1. Тој е прв WQ 4k MicroLED телевизор во светот со 165-инчен екран што се склопува и расклопува, во зависност дали сакате да го користите.

Врв на технологијата: Телевизор кој исчезнува, а чини 400 000 долари

Фактор

Што сè може телевизор од 400 илјади долари?

Точка

Црнобело Денар Кајгана

6 поврзани вести »
Сцена »

Бакингемската палата започнува истрага за Меган Маркл: Овие работи се недозволиви

Press24 - тукушто објавено

Бакингемската палата објави дека ќе започне истрага за наводите на британскиот весник „Тајмс“ за тоа дека Меган Маркл малтретирала некои членови на персоналот пред таа и британскиот принц Хари да ги напуштат кралските должности.

Меган Маркл кај Опра Винфри заблеска во Армани фустан

Тера

МЕГАН МАРКЛ ВО ЦЕНТАР НА ИСТРАГА: „Тоа не е дозволено во Бакингемската палата!“

Локално

Слободен Печат Точка Точка +инфо Канал5 Попара Женски магазин Фактор

40 поврзани вести во 3 поттеми »

Пејачките заработуваат брдо пари од Инстаграм: Што рекламираат и колку наплаќаат за една објава?

ММС - тукушто објавено

Естрадните уметници поради пандемијата од коронавирусот и неможноста да настапуваат, се преориентирале на блогови и почнале да наплаќаат рекламирање на своите профили на Инстаграм. Меѓу оние кои најмногу наплаќаат реклама на својот профил се секако ...

Нема да ви се верува: Еве колку пари заработува Цеца од Instagram

Пулс24

Еве колку познатите бараат пари за една објава на „Инстаграм“

Вистина.мк

Скопје24

4 поврзани вести »
ТВ Емисии

Најнови ТВ емисии

« Спорт

Патот до Келн – сите осминафинални двојки

SportMedia - тукушто објавено

Групната фаза во Лигата на шампионите и официјално заврши. Поради пандемијата коронавирус, ЕХФ одлучи сите тимови да играат осминафинале. Единствениот македонски претставник во ова натпреварување, Вардар 1961 за противник во двомечот ќе го има ...

Вардар против Веспрем, Лазаров на Киелце, лесен ривал за Барса во ЛШ

Gol.mk

Алушовски: Мора нешто да менуваме, ова беше лекција за нас!

СуперСпорт

Sport 1 Дерби Екипа Спортманија СуперСпорт МКД Екипа Дерби

120 поврзани вести во 12 поттеми »

ВИДЕО: Санчез ја реши Парма, Интер гради предност на врвот!

Gol.mk - тукушто објавено

Фудбалерите на Интер одиграа според планот и победија на средбата од 25. коло во италијанската Серија А , против Парма на „Енио Тардини“ со 1-2 (1-2). Иако во првото полувреме мрежите мируваа, но Алексис Санчез со два гола го одведе Интер пред ...

Интер гази кон „скудетото“: Санчез со два гола ја освои Парма за седма победа во низа (ВИДЕО)

Sport 1

Лукаку и Санчез донесоа нова победа за Интер (видео)

SportMedia

Екипа 24Фудбал Спортманија Спортклуб Дерби Слободен Печат Дриблинг Дриблинг

45 поврзани вести во 7 поттеми »

Порто играше во чест на Кинтана, го реши Елверум и скокна на 5. место

24 Ракомет - тукушто објавено

Ракометарите на Порто дојдоа до победа над Елверум со 38:31 и на тој начин освоија два бода со кои се искачија едно место погоре во Групата А од Лигата на шампионите. Играјќи во чест на почитаниот голман, Алфредо Кинтана, ракометарите на Порто му ...

Порто победи за Кинтана, во атомски втор дел го скроти Елверум

Gol.mk

Солзи за Кинтна, ракометарите на Порто плачеа пред мечот со Елверум (ВИДЕО)

МКД

SportMedia СуперСпорт Sport 1 Дерби SportMedia Екипа Gol.mk Екипа

28 поврзани вести »
Магазин »

Оваа пролет: Судбоносни изненадувања за овие 5 хороскопски знаци

Женски магазин - пред: 32 мин

Пролетта тропа на вратата и топлите зраци на сонцето веќе љубезно ни се насмевнуваат. Пролетта е сезона на нова надеж, нови планови, патувања и свежина. Тоа е омилена сезона на многумина, но дури и ако преферирате лето, зима или есен, мора да бидете ...

Хороскоп: Ни доаѓа најубавиот ден за љубов

Скопје инфо

Говорат едно – мислат друго: Најдволичните хороскопски знаци

Скопје24

Скопје24 Убавина и Здравје Точка Убавина и Здравје Убавина и Здравје Кафе пауза Скопје24 Убавина и Здравје

23 поврзани вести »

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен Печат - пред: 25 мин

Јаболкото е едно од најпопуларните овошја во светот. Познато е по својот совршен вкус и висока хранлива вредност, поради што може да претставува нискокалоричен појадок. Јаболкото се користи за подготовка на разни видови рецепти какви што се млечни ...

Здрав тоник за почеток на денот

Скопје инфо

КОРИСНО – Секојдневното консумирање јаболки носи бројни придобивки, а две се најважни – намален ризик од астма и настанот на дијабетес

Екран

Убавина и Здравје

4 поврзани вести »

Porsche Taycan Cross Turismo струјата го вози насекаде

Automedia - пред: 3 часа

Новиот Porsche Taycan Cross Turismo е подеднакво добар во се, како Taycan без додатоци во името, но има повеќе простор за глава назад и до 1,2 метар кубен багажник под големиот заден поклопец.

Светска премиера на Cross Turismo: Практичната верзија на Porsche Taycan

ТВ21

Претставен Porsche Taycan Cross Turismo

Авто Плус

24auto CARClub Фактор Иновативност Кајгана Авто Плус

9 поврзани вести »

Top Tweets
Последните 2 часа· повеќе
Сега Фрчко може да го викаме капарот пошто и него ни го вратија
30ReTweets103Favorites·Details
Да беше Фрчко битолчанец ќе го викаа Авансо оти ни го вратија.
19ReTweets78Favorites·Details
Авансот вратен, Фрчко вратен.
15ReTweets71Favorites·Details
Има ли бар еден политичар од Сдсм со чисто минато за да ги помине Нато/Сад безбедносните филтри!?
Цела банда, збирштина шпиони со криминално и нечисто минато. Овие со закон да се укинат и забранат како партија.
14ReTweets57Favorites·Details
Плукачите прашуваа „за чија агенда работи Коцарев“. Но, вистинското прашање е: „За чија агенда работат плукачите на Коцарев“ ;)

(ДОКУМЕНТ) Коцарев и Котеска се во право, постои план за укинување на “македонските” катедри на Блаже Конески https://t.co/vWZOmWIDrk via @Expres.mk
6ReTweets19Favorites·Details
Последните 6 часа· повеќе
Што би направиле ако другар ви признае дека е геј?
34ReTweets40Favorites·Details
"45.000 Македонци живеат на иста адреса во Софија".

Браво. Мие 30 душе у иста зграда ќе се изедемо меѓу себе.
20ReTweets123Favorites·Details
Што би направиле ако другар ви признае дека е елф?
7ReTweets26Favorites·Details

Јавни Набавки

Најголеми договори објавени во последните 7 дена

#
Нарачател
Фирма
Опис
Склучен
Објавен
Износ
1.
Министерство за здравство
Трговско друштво за производство трговија и услуги ИНСТАЛАЦИЈА увоз-извоз Исмаил ДООЕЛ с. Д. Дол Зајас
Реконструкција, пренамена, адаптација, доградба и надградба на ЈЗУ Општа болница Кичево - за реализација на втора фаза
05/01/2021
01/03/2021
351,631,337 мкд
5,717,583 
2.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Друштво за трговија, производство и услуги МАРКОВСКИ КОМПАНИ Борче ДООЕЛ увоз-извоз Битола
Услуга од градежна механизација за потребите на рударската оператива во ПЕ Рудници (РЕК Битола)
26/02/2021
02/03/2021
153,400,000 мкд
2,494,309 
3.
Министерство за здравство
Акционерско друштво за производство на лекови, медицинска опрема и материјал, промет и услуги Д-Р ПАНОВСКИ Скопје
Биолошка терапија за потребите на ЈЗУ УК за хематологија и ЈЗУ УК за радиологија и онкологија
21/12/2000
01/03/2021
105,824,556 мкд
1,720,724 
4.
Општина Аеродром
Трговско друштво за производство проектирање и инженеринг ВАРДАРГРАДБА ДОО с.Трубарево - Скопје
Изградба на објект на детска градинка на територија на Општина Аеродром
24/02/2021
25/02/2021
95,693,400 мкд
1,555,990 
5.
Акционерско друштво за производство на електрична енергија ЕЛЕКТРАНИ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, во државна сопственост, Скопје
Внатрешна и надворешна трговија и производство ТЕХНОКОМЕРЦ Акционерско друштво-Скопје
Помошна механизација за ПЕ Рудници (РЕК Битола)
10/02/2021
01/03/2021
59,025,205 мкд
959,759 
Видео
На денешен ден ...
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001