TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Резултати: 272 вести
-

Шпаркасе банка со промотивен Депозит прогрес за штедење во евра

Пари - пред: 10 часа

Традиционално во октомври, месецот на штедење, Шпаркасе банка АД Скопје подготви атрактивна понуда за своите клиенти што сакаат да штедат во евра. Имено, сè до 30 ноември 2021 г., клиентите што ќе ја одберат опцијата Депозит прогрес, добиваат ...

ТФТ е како казнена експедиција – четири од четири во Првата лига

Gol.mk - пред: 11 часа

Екипата на ТФТ продолжи со добрите партии на домашната сцена и повторно победи. Овој пат, „жртва“ на тимот од Тафталиџе беше младиот тим на МЗТ Скопје Уни Банка (91-85), триумф со кој се дојде до четири победи на четири средби.

Извршниот директор во ММФ: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата

Скопје1 - пред: 13 часа

Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување на целокупната стабилност“ – истакна Пол Хилберс, извршен директор во Меѓународниот ...

ШВЕДСКИ МИНИСТЕР СО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ Авганистан се движи кон економски колапс

+инфо - пред: 14 часа

Европската унија, во која членува и Шведска, ја зголеми хуманитарната помош за Авганистан откако талибанците се вратија на власт, но ја прекина помошта за развој, мерка преземена од многу други земји и Светска банка.

ДОКОЛКУ КОВИД МЕРКИТЕ НЕ ФУНКЦИОНИРААТ За 10 до 15 дена Бугарија ќе оди „под клуч“

+инфо - пред: 15 часа

Министерот вели дека нема респиратори. Бугарија доби ветување дека ќе прими респиратори од Светска банка. Бугарскиот министер за здравство Стојчо Кацаров прогнозира дека најлошото сценарио е да се исцрпат капацитетите на болниците во земјата и тие ...

Извршниот директор во ММФ Хилберс: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата

MakPress - пред: 16 часа

Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување на целокупната стабилност, истакна Пол Хилберс, извршен директор во Меѓународниот ...

ММФ ја пофали Народна банка дека добро се справила со кризата

PressingTV - пред: 16 часа

Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување на целокупната стабилност – истакна Пол Хилберс, извршен директор во Меѓународниот ...

Хилберс: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата

Н.Македонија - пред: 18 часа

Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување на целокупната стабилност, истакна Пол Хилберс, извршен директор во Меѓународниот ...

Колку инфлацијата го поттикнува најновиот раст на биткоинот?

Пари - пред: 18 часа

Загриженоста за инфлацијата, наместо оптимизмот за првите американски ETF фјучерси базирани на биткоин, всушност ја доведуваат најтргуваната дигитална валута до нови рекордни вредности, велат стратезите на инвестициската банка JPMorgan Chase.

Извршниот директор во ММФ Хилберс: Централната банка дејствуваше соодветно за време на кризата

Нетпрес - пред: 18 часа

Централната банка, како професионална и независна институција дејствуваше соодветно за време на корона-кризата со мерки за поддршка, што придонесе за одржување на целокупната стабилност, истакна Пол Хилберс, извршен директор во Меѓународниот ...